30/11/2023
Aktualności

Znów wypadek! Kolejny pieszy potrącony w Lęborku

Znów wypadek! Kolejny pieszy potrącony w Lęborku

W piątek na oznakowanym przejściu na ul. Okrzei potrącona została piesza. Kobieta z obrażeniami przewieziona została do szpitala. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierowcy opla. To kolejne w ostatnich tygodniach potrącenie na lęborskich ulicach.

reklama


Czytaj także: Niebezpiecznie skrzyżowanie na Targowej w Lęborku. Brakuje przejść dla pieszych >>


W piątek przed godziną 11:00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na przejściu dla pieszych na ul. Okrzei w Lęborku. Na miejsce skierowani zostali policjanci ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 18-letni kierujący corsą nie udzielił pierwszeństwa 66-letniej kobiecie znajdującej się na przejściu dla pieszych i najechał na nią. Kobieta ze złamaną ręką przetransportowana została do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


Czytaj także: Nie widział pieszych, bo oślepiło go słońce. Policja wyjaśnia potrącenie na Kossaka >>


Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że oboje uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci zabezpieczyli na miejscu ślady i dowody, w tym samochód 18-latka do szczegółowych oględzin oraz zatrzymali jego prawo jazdy. Obecnie śledczy wyjaśniają okoliczności tego wypadku

reklama