Aktualności

Napadli na drogerię, ukradli szczoteczkę i lampę UV. Grozi im 10 lat więzienia

Napadli na drogerię, ukradli szczoteczkę i lampę UV. Grozi im 10 lat więzienia

Kara 10 lat pozbawienia wolności grozi 34-latkowi, który wspólnie z innym ustalonym sprawcą dopuścił się kradzieży rozbójniczej w jednej z lęborskich drogerii. Mężczyźni pokusili się o elektryczną szczoteczkę do zębów oraz lampę do stylizacji paznokci.

reklama

Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego lęborskiej jednostki zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który poprzedniego dnia wraz ze swoim kompanem ukradł w drogerii elektryczną szczoteczkę do zębów i lampę uv do stylizacji paznokci. Gdy pracownicy sklepu próbowali zapobiec kradzieży, obydwaj sprawcy zaczęli ich szarpać i popychać, grożąc im przy tym pobiciem. Zdążyli uciec przed przybyciem policji, pozostawiając w drogerii skradzione rzeczy.

Na podstawie zapisu monitoringu policjanci szybko ustalili kim są mężczyźni podejrzewani o kradzież rozbójniczą i wczoraj zatrzymali jednego z nich. 34-latek usłyszy dziś zarzuty i zostanie doprowadzony do Prokuratury, która podejmie decyzję w kwestii zastosowania wobec niego środków zapobiegawczych.

Obecnie mundurowi prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania drugiego sprawcy.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara 10 lat pozbawienia wolności

POLECAMY
 
close-link