Aktualności

W Cewicach będą szczepić na odpustach parafialnych

W Cewicach będą szczepić na odpustach parafialnych

Wójt gminy Cewice Jerzy Bańka publicznie zaszczepił się przeciwko COVID-19 i zachęca do tego mieszkańców swojej gminy. Ma powód, procent w pełni zaszczepionych w gminie Cewice jest najniższy w powiecie lęborskim. Metodą na zwiększenie tego odsetka mają być szczepienia podczas parafialnych odpustów 1 i 15 sierpnia 2021 roku.

reklama

Zaniepokojony niskim tempem szczepień w gminie wójt wystosował do mieszkańców apel w którym zachęca do masowych szczepień:

„Szanowni Państwo,

z wielkim zaniepokojeniem przyjąłem wiadomość o najniższym w powiecie lęborskim poziomie zaszczepienia przeciwko COVID-19 w naszej gminie (20%). Tak niski procent zaszczepienia naszych mieszkańców nie daje nam odporności zbiorczej. Jestem po wielu konsultacjach z lekarzami z naszego powiatu i niestety wszyscy jednoznacznie twierdzą, że przy tak niskiej wyszczepialności z pewnością dojdzie do czwartej fali zakażeń COVID-19. Wielu epidemiologów twierdzi, że nowe mutacje wirusa – typu Delta i Lambda, są wyjątkowo „zjadliwe”. W dużym stopniu atakują one dzieci i są wyjątkowo zaraźliwe. W związku z tak niepokojącymi sygnałami sztab kryzysowy, który powołałem w naszej gminie przygotowuje plan działania na wypadek czwartej fali pandemii. Uruchomiłem środki z rezerwy budżetowej na zakup maseczek i płynów dezynfekujących. Ustalany jest harmonogram pracy urzędu na wypadek pełnego lockdownu. Szkoły podstawowe na terenie naszej gminy przygotowują się do nauczania zdalnego.

Szanowni Mieszkańcy, możemy zminimalizować ryzyko zakażeń COVID-19 poprzez poddanie się szczepieniom. Pełne zaszczepienie nie tylko zmniejsza ryzyko zakażenia, ale również łagodzi objawy choroby. Gmina Cewice postanowiła umożliwić naszym mieszkańcom, jak również mieszkańcom spoza terenu naszej gminy, zaszczepienie się jednorazową dawką szczepionki Janssen firmy Johnson & Johnson. Na terenie gminy Cewice organizujemy dwa cykle szczepień. Pierwsze szczepienie odbędzie się 1 sierpnia 2021r. podczas odpustu parafialnego w Siemirowicach, drugie zaś 15 sierpnia 2021r. podczas odpustu parafialnego w Cewicach. Gorąco zachęcam wszystkich mieszkańców naszej gminy do przyjęcia szczepionki.”

Wójt Gminy Cewice

Jerzy Bańka

POLECAMY
 
close-link