reklama
Sport

Jagiellonia vs Lechia Gdańsk – zapowiedź meczu!

Jagiellonia vs Lechia Gdańsk – zapowiedź meczu!

W sobotę piłkarze Jagiellonii Białystok, a także Lechii Gdańsk wracają na boiska Ekstraklasy. Oba zespoły w poprzednim sezonie zakończyły między sobą rozgrywki, a już teraz goście będą mieli okazję do rewanżu. W obu meczach ubiegłej kampanii lepsza okazała się Jagiellonia. Jak zakłady bukmacherskie prognozują przebieg tej rywalizacji?

reklama

Jagiellonia Białystok

Piłkarze Jagiellonii Białystok w pierwszej kolejce zagrają na swoim boisku, co bez wątpienia powinno być dużym atutem. Jaga w poprzednim sezonie o wiele lepiej prezentowała się w meczach domowych, a dodatkowo trzeba wspomnieć, że od początku nowej kampanii na stadiony wracają kibice. Wsparcie fanów powinno być dużym atutem, gdyż w czasie pustych trybun znacząco wzrosły zwycięstwa drużyn przyjezdnych.

Jagiellonia Białystok latem dokonała kilku ciekawych ruchów transferowych. Do klubu wrócił między innymi Michał Pazdan, a także Ireneusz Mamrot. Ciekawa jest zwłaszcza historia tego trenera, który ma za sobą całkiem słaby sezon, gdzie prowadził ŁKS i Arkę, jednak w Białymstoku liczą, że nawiąże do sukcesów z przeszłości.

Tak jak wspomniałem na początku tekstu, Jagiellonia Białystok w poprzednim sezonie dwukrotnie pokonała Lechię Gdańsk. W związku z tym na starcie nowego sezonu, z pewnością będą mieli przewagę psychologiczną nad tym rywalem.

Statystyki pokazują jednak, że Lechia Gdańsk dobrze radzi sobie w meczach wyjazdowych z Jagiellonią. Zawodnicy z Białegostoku wygrali zaledwie 2 z ostatnich pięciu meczów domowych z tym przeciwnikiem.

Warto również odnotować, że trzy ostatnie mecze przy ulicy słonecznej zakończyły się wynikami +2,5 bramki. Po części pokrywa się to ze statystykami, które notowała Jagiellonia w poprzednim sezonie. Przypomnijmy, że była to jedna z najbardziej overowych drużyn w Ekstraklasie. Średnia bramek w meczach domowych Jagiellonii Białystok wyniosła aż 2,8.

Sprawdź więcej sportu w regionie!

Jagiellonia Białystok – statystyki meczów domowych:

Jagiellonia była niepokonana w czterech ostatnich meczach domowych ubiegłego sezonu.

Jaga zakończyła sezon domowym zwycięstwem nad Lechią Gdańsk.

Jagiellonia Białystok w klasyfikacji meczów domowych zakończyła rozgrywki na szóstym miejscu w tabeli Ekstraklasy.

Jagiellonia w 15 meczach domowych wywalczyła 23 punkty.

Jagiellonia straciła 19 bramek w meczach domowych.

Białostoczanie zdobyli 23 bramki na swoim boisku.

3 z 15 meczów tego zespołu na swoim boisku to wyniki +4,5 gola.

Jaga wygrała 2 z 3 ostatnich meczów domowych z Lechią.

W 3 ostatnich meczach tych drużyn w Białymstoku padł wynik +2,5 gola.

Jagiellonia nie zachowała czystego konta w dwóch ostatnich meczach domowych z Lechią.

Jagiellonia w ubiegłym sezonie więcej punktów wywalczyła na swoim boisku, jednak mimo wszystko występy przy Słonecznej nie były idealne. Wsparcie fanów może okazać się kluczowym czynnikiem w powrocie do walki o europejskie puchary.

Jeśli występy Jagiellonii Białystok na swoim boisku nie były idealne, to tak naprawdę ciężko znaleźć słowa, którymi można określić to, co działo się w meczach wyjazdowych. Zespół z Białegostoku w delegacjach uzbierał mniej punktów, niż rozegrał meczów. Dodatkowo Jagiellonia skończyła rozgrywki na trzeciej pozycji od końca w klasyfikacji meczów poza domem i straciła w nich aż 29 bramek, czyli blisko dwie na spotkanie.

Jagiellonia Białystok – statystyki meczów wyjazdowych:

Jagiellonia straciła 29 bramek na wyjazdach.

W klasyfikacji meczów wyjazdowych Jagiellonia była trzecią najgorszą drużyną Ekstraklasa.

Jagiellonia w 15 meczach wyjazdowych zdobyła zaledwie 14 punktów.

Białostoczanie strzelali średnio powyżej jednego gola na mecz wyjazdowy.

Jagiellonia straciła prawie średnio 2 gole na mecz wyjazdowy.

Jagiellonia wygrała ostatnie dwa mecze z Lechią Gdańsk – jeden u siebie i jeden na wyjeździe.

Jagiellonia nie wygrała w 3 ostatnich meczach wyjazdowych ubiegłego sezonu.

Lechia Gdańsk

Poprzedni sezon dla kibiców i piłkarzy Lechii Gdańsk był prawdziwym rollercoasterem. Podopieczni Piotra Stokowca ostatecznie zakończyli ligowe emocje poza europejskimi pucharami, jednak trzeba przyznać, że w końcówce rozgrywek byli bardzo blisko zrealizowania postawionego celu. Decydująca dla tego klubu okazała się w porażka Białymstoku właśnie z Jagiellonią. Już w pierwszej kolejce Gdańszczanie będą mieli okazję do rewanżu.

Lechia Gdańsk przeciwieństwie do poprzednich lat, przed rozpoczęciem tego sezonu nie szalała na rynku transferowym. Po części swoich wpływ na taką sytuację ma kwestia finansów. Nie jest tajemnicą, że większość polskich zespołów ma ogromne problemy po pandemii, a także okresie bez kibiców na stadionach.

Jaki jest cel Lechii Gdańsk na nadchodzący sezon? Zarząd klubu z pewnością chciałby walki europejskie puchary, jednak patrząc na kadrę tego zespołu, trzeba racjonalnie przyznać, że kilka drużyn, ma zdecydowanie większe szanse na osiągnięcie takiego celu.

Zakłady bukmacherskie

Kursy i statystyki przedstawiane przez Superbet zakłady bukmacherskie w tej parze są bardzo wyrównane. W zależności od godziny przeliczniki mogą wskazywać na zwycięstwo gospodarzy lub gości. Na moment pisania tego tekstu szala przechyliła się na korzyść Lechii Gdańsk. Prawdę mówiąc, jest to dla mnie spore zaskoczenie, ponieważ Jagiellonia w poprzednim sezonie dwukrotnie pokonała tego rywala. Dodatkowo trzeba również wspomnieć o tym, że na stadion przy ulicy Słonecznej wracają kibice. Po letnim okienku transferowym uważam, że Jagiellonia jest jeszcze mocniejsza, niż w zakończonej kampanii. W związku z powyższym, jedną z ciekawszych opcji w tej rywalizacji będzie podpórka na gospodarzy.

Przeliczniki wskazują, że mamy tutaj bardzo duże prawdopodobieństwo na wynik +2,5 gola. Trzy poprzednie starcia pomiędzy tymi zespołami w Białymstoku zakończyły się właśnie takim rezultatem. Co więcej, Jagiellonia w zakończonym dopiero sezonie notowała jedną z najwyższych średnich bramek w Ekstraklasie. Białostoczanie byli na drugim miejscu w rankingu straconych goli. Tylko Podbeskidzie Bielsko-Biała zanotowało gorszy rezultat. Spodziewam się w tym meczu wymiany ciosów, rywalizacja będzie zacięta, a emocje zapewne sięgną zenitu! Ekstraklasa to jedna z najbardziej nieprzewidywalnych lig na świecie, jednak uważana jest również za przynoszącą najwięcej emocjonujących zwrotów akcji – właśnie dlatego jest tak bacznie obserwowana!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

(artykuł partnera)

Fotowoltaika? Darmowa wycena od ENERGETYCZNYCH z Lęborka!
Darmowa wycena
POLECAMY
 
close-link