reklama
Aktualności

Narodowcy z wizytą u Starosty Lęborskiego

Narodowcy z wizytą u Starosty Lęborskiego

Lębork odwiedził z wizytą poseł Konfederacji Michał Urbaniak.

reklama

Parlamentarzysta z Pomorza wraz z szefem lokalnych struktur Ruchu Narodowego Jarosławem Gryniem odwiedzili włodarzy miasta i powiatu. W Starostwie Powiatowym poseł Urbaniak spotkał się ze Starostą Alicją Zajączkowską. Celem wizyty było zapoznanie się z pracą samorządu. Rozmowy ze starostą, ale też burmistrzem Witoldem Namyślakiem dotyczyły tematów lokalnych, funkcjonowania samorządów w tym tzw. ustawy śmieciowej.

Michał Piotr Urbaniak, rocznik 1990. Urodził się w Gdyni. Ukończył studia licencjackie na kierunku bezpieczeństwo narodowe na Akademii Marynarki Wojennej, a także studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. Przedsiębiorca i analityk w branży IT.

W 2009 wstąpił do Młodzieży Wszechpolskiej. W 2014 został członkiem Ruchu Narodowego, w ramach którego objął funkcję prezesa okręgu pomorskiego. Bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego sejmiku pomorskiego w wyborach samorządowych w 2014 i 2018 z list Ruchu Narodowego, a także o mandat europosła w wyborach w 2019 z listy Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy.

W ostatnich wyborach parlamentarnych z listy Konfederacji uzyskał mandat posła na Sejm IX kadencji. W sejmie zasiada m.in. w Komisji Kultury i Środków Przekazu, Komisji Rozwoju i Wsi, Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz w Parlamentarnym Zespole ds. Kultury Posiadania Broni i Parlamentarnym Zespole ds. Obrony Wolności Słowa.