reklama
Aktualności

Pijany 28-latek zniszczył w sklepie butelki z alkoholem i znieważył policjantów

Pijany 28-latek zniszczył w sklepie butelki z alkoholem i znieważył policjantów

Policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego lęborskiej komendy zatrzymali agresywnego 28-latka, który porozbijał w sklepie butelki z alkoholem i wulgarnym słownictwem znieważył interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyzna usłyszy zarzuty przestępstwa umyślnego zniszczenia mienia i znieważenia policjantów. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny lęborskiej policji został powiadomiony przez pracowników miejscowego dyskontu o nietrzeźwym mężczyźnie, który rozbija na terenie sklepu butelki z alkoholem. Na miejsce skierowani zostali policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna chciał wyjść ze sklepu z alkoholem, za który nie zapłacił, a gdy ekspedientki zablokowały drzwi wyjściowe, wpadł w szał i zdejmował z półek butelki, rzucając nimi o podłogę. Agresywny 28-latek nie wykonywał poleceń interweniujących policjantów, co skutkowało zastosowaniem wobec niego środków przymusu bezpośredniego. Funkcjonariusze obezwładnili go, uniemożliwiając mu dalsze niszczenie wyposażenia sklepu. Podczas transportu do komendy mężczyzna był wulgarny i obraźliwymi słowami znieważył policjantów.

Pijany 28-latek spędził noc w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu, usłyszy zarzuty przestępstwa umyślnego zniszczenia mienia i znieważenia funkcjonariuszy. Najprawdopodobniej odpowie również za usiłowanie kradzieży alkoholu. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze