reklama
Kultura

Duże ułatwienie nie tylko dla uczniów i studentów

Duże ułatwienie nie tylko dla uczniów i studentów

Ogromne zasoby Biblioteki Narodowej są teraz dostępne dla lęborczan. Do publikacji można sięgać on-line, ale najpierw trzeba się zgłosić do Miejskiej Biblioteki Publicznej, w której otrzymamy dostęp do licznych publikacji naukowych.

reklama

Dostęp do Academici, czyli cyfrowej wypożyczalni publikacji naukowych, w której znajdują się trzy miliony książek i artykułów z czasopism, dla czytelników korzystających z Miejskiej Biblioteki Publicznej możliwy jest od marca.

W Academice znaleźć można materiały ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowsze publikacje objęte prawami autorskimi. Wśród nich znajdują się podręczniki akademickie, prace naukowe i popularnonaukowe, czasopisma naukowe.

Nowa oferta lęborskiej biblioteki adresowana jest przede wszystkim do studentów oraz uczniów i umożliwia dostęp do literatury naukowej i popularnonaukowej potrzebnej w procesie kształcenia oraz w przygotowywaniu prac licencjackich i magisterskich.

Aby skorzystać z cyfrowych zbiorów wystarczy być czytelnikiem biblioteki i przyjść po kod aktywujący konto w Academice. Z publikacji niechronionych prawem autorskim można korzystać bez ograniczeń w każdym miejscu, wystarczy dostęp do internetu. Wszystkie publikacje, również te chronione prawami autorskimi, dostępne są na terminalu znajdującym się w wypożyczalni. Korzystanie z wypożyczalni jest bezpłatne.