13/04/2024

Płaszcz dla sosny, rosnącej przy wejściu do lęborskiej biblioteki, zamierzają wydziergać na drutach pracownicy tej placówki. Do współpracy zachęcają wszystkich chętnych, zarówno tych którzy potrafią już robić na drutach jak i tych, którzy nigdy jeszcze nie mieli ich w ręku.

reklama

Dziergać można w samotności we własnym domu oraz wspólnie w siedzibie biblioteki. Oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, dlatego też liczba miejsc do pracy w bibliotece jest ograniczona i trzeba się zapisywać. Spotkania, na które organizatorzy akcji, szczególnie chętnie zapraszają seniorów, będą odbywać się od 3 lutego w każdą środę o godz. 11.00 w klubie biblioteki. Najlepiej przynieść ze sobą włóczkę oraz szydełko lub druty. Jeśli ktoś jednak nie ma własnej dostanie materiały na miejscu. Pracownicy biblioteki nauczą też szydełkowania osoby, które nie wiedzą jeszcze jak to robić.

By przyłączyć się do akcji, trzeba wydziergać przynajmniej jeden kwadratowy element płaszcza o dowolnym rozmiarze i dowolnym deseniu, chociaż bibliotekarze preferują tzw. kwadracik babuni. Gotowe elementy trzeba dostarczyć do końca lutego do biblioteki lub wrzucić do trezora, znajdującego się przy wejściu. Osoby, które chcą, by informacja o ich zaangażowaniu w projekt została upubliczniona, powinny dołączyć do pracy swoje dane osobowe i numer telefonu. Do akcji mogą dołączyć się też osoby, które nie zamierzają szydełkować ani robić na drutach. Wystarczy, że przekażą niepotrzebną włóczkę, a nawet szalik, czy sweter, które trafią do osób nieposiadających własnego materiału. Je także można wrzucić do trezora.

Fot. MBP w Lęborku

reklama
POLECAMY
 
close-link