reklama
reklama
Sport

Kolejny obcokrajowiec u lęborskich futsalistów

Kolejny obcokrajowiec u lęborskich futsalistów

Brazylijczyk Andre Luiz de Lima Silva dołączył do zespołu futsalistów LSSS Team Lębork. Nowy nabytek lęborskiego klubu ma 23-lata, pochodzi z Sao Goncalo de Amarante. W minionym sezonie rozgrywkowym był królem strzelców ligi słowackiej. To czwarty obcokrajowiec w lęborskim zespole.

reklama

W barwach drużyny z Lęborka zadebiutował w meczu 1/32 Halowego Pucharu Polski z Klubem Sportowym Futsal Leszno. Co najważniejsze był to debiut udany, gdyż to m.in. dzięki jego postawie zespołowi z Lęborka udało się awansować do kolejnej fazy rozgrywek.

Nie było to jednak zadanie łatwe, gdyż mecz z lesznianami w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 2-2, dogrywka także nie wyłoniła zwycięzcy, gdyż zakończyła się wynikiem 3-3 i do ustalenia zwycięzcy spotkania potrzebne były rzuty karne. Wysoką skutecznością wykazał się bramkarz lęborczan Rafał Łapigrowski, który obronił dwa strzały, zapewniając swojemu zespołowi zwycięstwo.

LSSS Team Lębork w tym sezonie zdobył 17 punktów, wygrywając pięć spotkań, trzy remisując i dziesięć przegrywając. Ogółem strzelił 35 goli, a stracił 63 bramki i znajduje się na 12 miejscu w tabeli.

Fot. Facebook LSSS Team Lębork