03/03/2024
Sport

Pływalnia czynna od 1 lipca

Pływalnia czynna od 1 lipca

Obecnie na Pływalni Miejskiej „Rafa” w Lęborku trwają prace remontowe, które zostały rozpoczęte kilka tygodni temu i są połączone z przeglądem technicznym i technologicznym urządzeń, które eksploatowane są przez cały rok.

reklama

Jak co roku wymieniana jest woda w obu nieckach basenowych. Dzięki temu można sprawdzić stan techniczny płytek, fug, dysz oraz wszelkich elementów wyposażenia pływalni. To najbardziej czasochłonny etap wszelkich prac i zarazem najważniejszy, ponieważ jest niemożliwy do przeprowadzenia, gdy z basenów korzystają klienci.

Basen pracuje cały czas, także w nocy. Ponadto za funkcjonowanie od strony technicznej odpowiadają urządzenia, które znajdują się bezpośrednio pod nim. Znajdują się tam m.in. zbiorniki wyrównawcze, filtry i instalacja dozowania środków chemicznych. Wszystko to odpowiada za prawidłową pracę części basenowej.

W tym roku konieczne było przeprowadzenie szeregu napraw i przeglądów. Trzeba pamiętać, że lęborska pływalnia funkcjonuje już 20 lat i większość urządzeń wymagała naprawy lub wymiany na nowe. W trosce o komfort użytkowników pływalni wykonana została również diagnostyka wentylacji basenowej, która utrzymuje prawidłowy mikroklimat wewnątrz hali basenowej.

Na pływanie w lęborskiej pływalni trzeba więc jeszcze trochę poczekać, aby zakończyć potrzebne remonty. Dzięki temu od 1 lipca br. pływalnia mogła nam służyć przez kolejny rok bez zakłóceń  i awarii.

reklama
POLECAMY
 
close-link