19/05/2024
Aktualności

XV Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Lęborka Szkół w Tenisie Ziemnym

23 maja 2015 na kortach przy ul. 9 Maja odbyły się kolejne „Mistrzostwa Szkół” – turniej tenisowy dla dzieci i młodzieży. Zawody przeprowadzono w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 32-óch uczestników. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym z wyjątkiem kategorii szkół ponadgimnazjalnych, gdzie walczono „każdy z każdym”.

Wśród podstawówek w kategorii chłopców wygrał Maks Klawikowski (SP nr 8) pokonując Aleksandra Seniuk (SP nr 8) – 6:2, 6:2, trzecie miejsce zajął Jakub Kozłowski (SP nr 5), czwarte Dawid Hopa (SP nr 8), piąte Łukasz Sobiesiak (SP nr 5).

Wśród podstawówek w kategorii dziewcząt Pola Laskowska (SP nr 8) wygrała finale z Polą Pośpieszną (SJSP) 6:2, 6:2. Trzecie miejsce zajęła Wiktoria Mielewczyk (SP nr 3), czwarte Weronika Pawliszyn (SP nr 3), zaś piąte Aleksandra Seniuk (SP nr 8).

Kategorię gimnazjum chłopców  wygrał Mateusz Kaliciński (Gimnazjum nr 1). Dalsza kolejność: 2.Przemysław Maciejczuk (SGJ), 3.Cezary Kaliciński (Gim. nr 1). 4. Piotr Bradtke (Gim. nr 2), a miejsca 5-8 – Mikołaj Galant, Jakub Zajkowski (obaj Gim. nr 1), Mateusz Krówka (Gim. Wicko), Bartłomiej Pałys (Gim. nr 2). Miejsca 9-11 – Paweł Konczalski, Grzegorz Miotk (obaj Gim. Wicko), Maciej Czaja (Gim. nr 2).

W kategorii gimnazjum dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Weronika Wydrzyńska (Gim. Cewice), wygrywając w finale z Patrycją Janicką (Gim. nr 2) 6:4, 2:6, 7:5. Dalsza kolejność: 3.Wiktoria Stelmach (Gim. nr 2), 4.Natalia Plichta (Gim. nr 2). Miejsca 5-7 – Zuzanna Worotyńska (Gim. nr 1), Marta Pałys, Kornelia Świątek (Gim. nr 2)

Wśród szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt złoty medal otrzymała Justyna Horbacz (I LO) –była jedyną zawodniczką w tej kategorii, zagrała zaś poza konkursem z chłopcami, zajmując w ich kategorii II miejsce.

Kategorię SPG chłopców wygrał Paweł Krzyżanowski (ZSM-I), na drugim miejscu sklasyfikowano Jarosława Błachnio (ZSGŻiA), na trzecim Bartosza Guderskiego (I LO).

Medale i dyplomy ufundowało CSiR. Zawody sędziował i przeprowadził Andrzej Borowski. Organizatorami zawodów było Centrum Sportu i Rekreacji oraz Szkoła Tenisa „Smecz” .

Na kolejne zawody tenisowe dzieci i młodzież zapraszamy 1 i 29 lipca oraz 26 sierpnia na turnieje XI GRAND PRIX WAKACJI – zapisy przed grą o godz. 9.00 oraz 19 września 2015 – Drużynowe Mistrzostwa Szkół.

Kontakt tel. w w/w tematach: 502 661 836

Opracował: Andrzej Borowski