reklama
Kultura

Repertuar od 20 do 30 września – Kino „Fregata”

Repertuar od 20 do 30 września – Kino „Fregata”

Rezerwacje telefoniczne od poniedziałku do piątku od godziny 10 do 15.
Kino zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze w trakcie miesiąca.
Najbardziej aktualne informacje dotyczące repertuaru dostępne są na stronie

www.lck-fregata.pl

reklama

Poniedziałek, 20.09.2021

18:00 – Retransmisja koncertu  „Andre Rieu. Znowu razem!”

20:30 – Zupa nic

Wtorek, 21.09.2021

16:30 – Psi Patrol Film

18:15 – Ciotka Hitlera

20:00 – Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

Środa, 22.09.2021

16:30 – Psi Patrol Film

18:15 – Wszystkie nasze strachy

20:15 – Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

Czwartek, 23.09.2021

20:00 – Stand-Up – Maciej Brudzewski

Piątek, 24.09.2021

16:15 – Psi Patrol Film

18:00 – Bo we mnie jest seks

20:00 – Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

Sobota, 25.09.2021

14:15 – Wyszyński – zemsta czy przebaczenie

16:15 – Psi Patrol Film

18:00 – Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

20:00 – Żeby nie było śladów – PREMIERA

Niedziela, 26.09.2021

15:30 – Spektakl Teatru Tańca Jeszcze 5 Minut

18:00 – Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

20:00 – Żeby nie było śladów

Poniedziałek, 27.09.2021

19:00 – Wyszyński – zemsta czy przebaczenie

Wtorek, 28.09.2021

16:15 – Psi Patrol Film

18:00 – Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

20:00 – Żeby nie było śladów

Środa, 29.09.2021

16:15 – Psi Patrol Film

18:00 – Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

20:00 – Żeby nie było śladów

Czwartek, 30.09.2021

16:15 – Wyszyński – zemsta czy przebaczenie

18:00 – Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

20:00 – Żeby nie było śladów

OPISY

Zupa nic

Komedia obyczajowa/Polska/94min/od 15 lat

Marta jest romantyczką i szkolną ofiarą losu. Dzieli pokój z siostrą Kasią i babcią (Ewa Wiśniewska), która zamiast bajek opowiada wnuczkom powstańcze historie. W pokoju za ścianą swe małżeńskie życie toczą rodzice, Tadek (Adam Woronowicz) i Elżbieta (Kinga Preis). On jest stale upokarzanym przez system inteligentem, który po pracy pędzi bimber i po cichu zazdrości opływającemu w dobrobyt szwagrowi (Rafał Rutkowski). Ona jest przewodniczącą zakładowej Solidarności z potrzebą wolności i marzeniem, żeby w końcu wyrwać się z Polski. Prawdziwe emocje dla całej rodziny zaczną się jednak wtedy, gdy pod blokiem stanie wymarzony pomarańczowy maluch. Ela i Tadek odkryją powołanie do handlu oraz zagranicznych wojaży, a dorastająca Marta po raz pierwszy w życiu naprawdę się zakocha.

Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

Komedia, akcja/Polska/96min

„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” to komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. W filmie „Najmro” wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę.

Żeby nie było śladów

Dramat/Polska/159 minut/od 15 lat

Polska, 1983 roku. W kraju wciąż obowiązuje, mimo zawieszenia, wprowadzony przez komunistyczne władze stan wojenny, mający na celu zduszenie solidarnościowej opozycji. 12 maja Grzegorz Przemyk, syn opozycyjnej poetki Barbary Sadowskiej, zostaje zatrzymany i ciężko pobity przez patrol milicyjny. Przemyk umiera po dwóch dniach agonii. Jedynym świadkiem śmiertelnego pobicia jest jeden z kolegów Grzegorza, Jurek Popiel, który decyduje się walczyć o sprawiedliwość i złożyć obciążające milicjantów zeznania. Początkowo aparat państwowy, w tym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, bagatelizuje sprawę. Jednak gdy ponad 20 tysięcy ludzi przemaszeruje przez ulice Warszawy za trumną Przemyka, władza decyduje się użyć wszelkich narzędzi przeciwko świadkowi i matce zmarłego, aby ich skompromitować i zapobiec złożeniu przez Jurka zeznań w sądzie.

Psi Patrol Film

Animacja, familijny/Kanada, USA/86min/b.o.

Ryder i ulubione, bohaterskie szczeniaki muszą stawić czoła nowym wyzwaniom. Niedawno wybrany burmistrz, Humdinger wprowadza kompletny chaos do Miasta Przygód, zatem  Ryder i szczenięta muszą uratować miasto. Humdinger jest zapatrzony w siebie, kocha tylko koty. Urzędnik wprowadza surowy  zakaz – zakaz wprowadzania psów. Nie wie jednak, że najlepszy na świecie zespół ratowników ma plan, aby powstrzymać jego pomysły- wywrócenia Miasta Przygód do góry nogami.

Wyszyński – zemsta czy przebaczenie

Biograficzny, dramat, wojenny/Polska/90 min/od 15 lat

Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Równolegle działa on w powstańczym szpitalu. Wszyscy znają go tam pod pseudonimem „Radwan II”. Wojenna rzeczywistość jest dla ks. Wyszyńskiego kuźnią charakteru, walką o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół.

Bo we mnie jest seks

Biograficzny, dramat/Polska/105min/

Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik (Maria Dębska) – zjawiskowa aktorka i piosenkarka, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Oto pierwsza seksbomba PRL i polska Marylin Monroe. Kalina nie chce się wpisywać w ówczesny model kobiety. Żyje na własnych zasadach, co nie zawsze podoba się pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym wpływowym osobom u władzy. Liczne skandale, życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem Dygatem (Leszek Lichota) i Luckiem (Krzysztof Zalewski), kontrowersyjne wypowiedzi i epatujące seksapilem stroje sprawiają, że Kalina zyskuje także miano naczelnej skandalistki PRL. A przecież największy skandal z jej udziałem dopiero się zacznie…

Ciotka Hitlera

Dramat, wojenny/Polska/80min/

Lata czterdzieste XX wieku. Leon wraz z synami pracuje na Wiśle jako piaskarz. Pewnego dnia mężczyźni wyławiają z rzeki kobietę i jej małą córkę. Okazuje się, że są żydówkami, które uciekły z Warszawy, gdzie nie mogły dalej się ukrywać. Leon podejmuje heroiczną walkę o ich przetrwanie. Daje im schronienie w swoim domu, ryzykując życiem całej swojej rodziny.

Wszystkie nasze strachy

Dramat/Polska/90min

Daniel cieszy się szacunkiem wspólnoty wiejskiej, kiedy odważnie wspiera walkę o jej sprawy. Jest zakochany w chłopcu z sąsiedztwa – Olku, który nie jest gotowy, by ujawnić swoją tożsamość seksualną. Ich relacja rozwija się w ukryciu. Kiedy nastoletnia przyjaciółka nie wytrzymuje homofobicznych ataków i popełnia samobójstwo, Daniel namawia ludzi ze wsi do odbycia wspólnej drogi krzyżowej w intencji ofiary. Dotychczasowi sprzymierzeńcy odwracają się od niego. Za namową kuratora Daniel bierze udział w wystawie w warszawskiej galerii sztuki. Walka z homofobią staje na drodze relacji z Olkiem.

Komentarze