15/07/2024
Aktualności Kultura

Harry Potter w Lęborku na dużym ekranie. Film wybrała lęborska młodzież

Harry Potter w Lęborku na dużym ekranie. Film wybrała lęborska młodzież

W najbliższy poniedziałek, 8 lipca, o godz. 18 w kinie Fregata odbędzie się seans filmu „Harry Potter i Komnata Tajemnic”. Projekcję zorganizowano w ramach nowego cyklu – „Ekran Młodych”, który zaproponowała Młodzieżowa Rada Miasta Lęborka. Bilety w promocyjnej cenie 10 zł.

reklama

„Harry Potter i Komnata Tajemnic” to brytyjsko-amerykański film fantasy z 2002 roku, zrealizowany na podstawie książki Joanne K. Rowling o tym samym tytule.

Harry Potter (Daniel Radcliffe) powraca do Hogwartu, aby ponownie zmierzyć się z niebezpieczeństwem, tym razem zagrażającym również jego najlepszej przyjaciółce. Podczas drugiego roku pobytu w Szkole Magii i Czarodziejstwa młody Potter spotyka starych wrogów, poznaje nowego nauczyciela, odkrywa w sobie kolejne zdolności, unika śmierci z rąk domowego skrzata chcącego za wszelką cenę uratować mu życie i wraz z dwójką swoich przyjaciół, Ronem (Rupert Grint) i Hermioną (Emma Watson) znów udaje mu się rozwiązać trudną zagadkę. 

Na seans zapraszają wspólnie Lęborskie Centrum Kultury Fregata i Młodzieżowa Rada Miasta Lęborka, która wybrała właśnie ten film.

– Będzie to drugie spotkanie z cyklu „Ekran Młodych” – mówi Patryk Erni, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Lęborku V kadencji i uczeń IV klasy technikum w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych. – To nowa inicjatywa młodych lęborczan. Chcemy regularnie się spotykać w kinie Fregata na wybranych przez siebie propozycjach filmowych. Byłoby to w stylu „kina retro”, gdzie wyświetlane byłyby wielkie hity światowej kinematografii. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców Lęborka. Mam nadzieję, że będzie duże zainteresowanie, a cykl przyjmie się i będzie stałym punktem Fregaty.

Projekcja odbędzie się już poniedziałek, 8 lipca, o godzinie 18:00. 

Film trwa 161 minut. Bilety w promocyjnej cenie 10 złotych można nabyć w kasie kina przy ulicy Gdańskiej oraz za pośrednictwem strony internetowej www.lck-fregata.pl.

Czytaj też:

reklama

Źródło / Zdjęcia: Lęborskie Centrum Kultury Fregata / Tomasz Wojtalik

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *