16/06/2024
Aktualności Sport Kultura

Granie na ekranie w Lęborku. Zagrali w turnieju w FIFĘ [ZDJĘCIA]

Granie na ekranie w Lęborku. Zagrali w turnieju w FIFĘ [ZDJĘCIA]

W klubie osiedlowym Baza przy ul. Łokietka odbył się piłkarski turniej w grę FIFA 23 na konsolę, zorganizowany przez Młodzieżową Radę Miasta Lęborka. Na najszerszych czekały nagrody.

reklama

Turniej zorganizowano w sobotę, 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka. Mogli w nim wziąć udział wszyscy – zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. W rywalizacji uczestniczyło wielu utalentowanych graczy, którzy pokazali swoje umiejętności i pasję do gry. Pierwsze miejsce zajął Mateusz M., drugi był Maciek S., a trzeci Szymon S.

– Turniej przebiegł bardzo dobrze, cieszymy się, że przyszło bardzo dużo osób – mówi Antoni Kazanecki, uczeń ZSGiA i radny Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka. – Na liście zgłoszonych miałem 38 podpisów. Była bardzo dobra atmosfera. Byłem nawet zaskoczony, że w Lęborku mamy tyle osób, które tak dobrze grają w FIFĘ. Jeżeli ktoś był dobry, to gładko wygrywał np. 5:0.

Organizatorzy przygotowali trzy stanowiska z telewizorami i konsolami Xbox i PlayStation, a gracze musieli czekać na swoją kolej.

– Graliśmy przez siedem godzin od 10 do 17 – opowiada Antoni Kazanecki. – Były dwie kategorie: junior do 12 roku życia i senior dla młodzieży i starszych graczy. Czas trwania każdego meczu wynosił 10 minut. Każdy zagrał przynajmniej dwa mecze, ale najpierw były eliminacje. Zrezygnowaliśmy z systemu „każdy z każdym”, bo to by zajęło mnóstwo czasu. Większość wybierała kluby lub ikony, mało graczy wybierało reprezentacje.

Turniej pomógł zorganizować senator Kazimierz Kleina, który ufundował statuetkę dla zwycięzcy. Najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe. Graczy w imieniu burmistrza odwiedziła też radna Rady Miejskiej w Lęborku – Nikola Pobłocka.

– Chciałbym, aby takie turnieje na konsolę odbywały się cyklicznie. Już w sierpniu planujemy zorganizować turniej starych gier, czyli retro gier, takich jak np. Tekken – informuje Antoni Kazanecki.

O projektach Młodzieżowej Rady Miasta Lęborka obecnej kadencji czytaj też:
Harry Potter pojawi się w Lęborku
Chcą tańczyć „Makarenę” i jeździć autobusami za darmo
Młodzi radni Lęborka wybrali swojego opiekuna

reklama

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Młodzieżowa Rada Miasta Lęborka / Antoni Kazanecki

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *