16/06/2024
Aktualności Kultura

Lęborczanie czytali na polanie w parku Michalskiego [ZDJĘCIA]

Lęborczanie czytali na polanie w parku Michalskiego [ZDJĘCIA]

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zorganizowała w parku Michalskiego wydarzenie „Czytanie na polanie” promujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Pogoda dopisała, a akcja zgromadziła tłumy uczestników z lęborskich szkół i przedszkoli.

reklama

Gościem honorowym wydarzenia, które odbyło się w piątek, 7 czerwca, był burmistrz Lęborka – Jarosław Litwin, który z wielkim zaangażowaniem włączył się w promocję czytelnictwa. Najmłodsi z zaciekawieniem wysłuchali bajki pt. „Tygrysek”, którą w barwny i wciągający sposób przeczytał burmistrz.

Podczas spotkania dzieci chętnie dzieliły się opiniami o swoich ulubionych książkach i wzięły udział w akcji „Ogólnopolskie Wybory Książek”. Głosy oddane przez uczestników posłużą do wyłonienia najpopularniejszych książek wśród dzieci i młodzieży z Lęborka. Wyniki głosowania zostaną wkrótce opublikowane na stronie Biblioteki Miejskiej.

Dodatkową atrakcją „Czytania na polanie” był występ uczennic II Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Wojtyły, które zaprezentowały dzieciom opowiadania w formie japońskiego teatrzyku kamishibai.

„Czytanie na polanie” to nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim doskonała okazja do zaszczepienia w dzieciach miłości do książek. Wydarzenie wpisuje się w akcje #TataTeżCzyta! i #CałaPolskaCzytaDzieciom, których celem jest promowanie czytelnictwa w rodzinach.

W akcji wzięły udział: Przedszkole nr 1, Szczęśliwa Przystań – przedszkole, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 8, Niepubliczna Specjalna Szkoła Podstawowa „Szczęśliwa Przystań”, II Liceum Ogólnokształcące, Społeczne Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu.

reklama

Źródło / Zdjęcia: Urząd Miejski w Lęborku

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *