16/06/2024
Aktualności Sport

Młodzi siatkarze z wizytą w lęborskim starostwie [ZDJĘCIA]

Młodzi siatkarze z wizytą w lęborskim starostwie [ZDJĘCIA]

Młodzi siatkarze, którzy pod wodzą trenera Marcina Dawidowskiego zdobyli mistrzostwo Polski w minisiatkówce chłopców na Ogólnopolskim Finale Igrzysk Dzieci w Głuchołazach, zostali zaproszeni do lęborskiego starostwa. Rozmawiano o sportowym wyczynie, granicach możliwości i planach na najbliższe tygodnie.

reklama

Siatkarze ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego w Lęborku pojawili się na spotkaniu w komplecie – cała dwunastka i trener. Lęborczanie pokonali sklasyfikowaną na drugiej pozycji ekipę z SP nr 3 w Nysie oraz zdobywców brązu – reprezentację SP nr 33 w Rzeszowie. Zanim nastąpił ogólnopolski sukces, podopieczni trenera Marcina Dawidowskiego zwyciężyli w etapie powiatowym i wojewódzkim tej imprezy. A to nie było takie wcale proste. Jak podkreślał trener, już zdobycie mistrzostwa województwa było nie lada wyczynem, a sukces w postaci najlepszej drużyny w Polsce zdarzył się po raz pierwszy.

Wywalczenia złotych medali w Głuchołazach gratulowali starosta i wicestarosta powiatu lęborskiego Tomasz Litwin i Adrian Wenta. Były drobne upominki i uścisk dłoni z życzeniami kolejnych sukcesów.

Skład mistrzowskiej drużyny jest następujący: Michał Dawidowski, Maciej Winiarski, Szymon Zimnowoda, Dawid Burghardt, Adam Kwaśniak, Hubert Mydlach, Oskar Myszkowski, Jakub Lisakowski, Maksymilian Kozłowski, Jan Fiedoruk, Aleksander Mielewczyk i Tomasz Beta.

O sukcesie siatkarzy czytaj też:

reklama

Źródło / Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Lęborku

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *