16/06/2024
Aktualności Kultura

Spędź dzień w Pałacu Godętowo!

Spędź dzień w Pałacu Godętowo!

Od 30 maja do 2 czerwca na terenie całego województwa pomorskiego odbywać się będzie piąta odsłona Festiwalu Dworów i Pałaców Pomorza. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Właścicieli Dworów i Pałaców Pomerania Manors, a na zwiedzających będą czekać różnorodne atrakcje artystyczne i rekreacyjne.

reklama

Festiwal Dworów i Pałaców Pomorza to coroczny cykl imprez i wydarzeń odbywających się na terenie zabytkowych, pomorskich obiektów. Ma on na celu promowanie dworów i pałaców jako charakterystycznych elementów krajobrazu kulturowego Pomorza wraz z promocją lokalnych twórców, artystów, osób czynnie działających w obszarach kultury, edukacji, czy rzemiosła związanego z naszym regionem. Dzięki bogatemu programowi, organizatorzy pragną pokazać, że dwory i pałace mogą być miejscami tętniącymi życiem, idealnymi do promowania sztuki i spędzania wolnego czasu.

Organizatorzy przygotowali różnorodny program artystyczny i edukacyjny – od wystaw, pokazów po koncerty i przedstawienia pokazujące najciekawsze zjawiska i osobowości artystyczne związane z regionem. Na uczestników czekają też gry i zabawy animacje dla dzieci, zwiedzanie, warsztaty oraz spektakle. To doskonała okazja, by połączyć naukę o historii z dobrą zabawą i aktywnym wypoczynkiem. Będzie można też spotkać się osobiście z gospodarzami pomorskich dworów i pałaców i posłuchać historii tych szczególnych miejsc. Dowiemy się z bezpośredniego źródła m.in. o troskach i radościach, jakie wiążą się z wysiłkiem rewitalizacji.

Jednym z zabytkowych obiektów, położonych niedaleko Lęborka jest Pałac Godętowo, który zaprasza wszystkich w niedzielę, 2 czerwca. Przez cały dzień w pałacowym parku odbywać się będą atrakcje dla dzieci. Zaplanowano też warsztaty kreatywne dla całych rodzin oraz koncert pt. „Zaczarowany saksofon”.

Przypomnijmy, że Pałac Godętowo to wyjątkowe miejsce z historią w tle, sięgającą XIII wieku. Pałac dysponuje salami o różnej wielkości, dzięki czemu zorganizują zarówno kameralne przyjęcie urodzinowe, jak i duży i wystawny bal. Unikalny wystrój, profesjonalne wyposażenie oraz wyśmienita kuchnia to tylko niektóre z atutów, które gwarantują odpowiednią oprawę nawet najbardziej wymagającej uroczystości, a malownicza sceneria zespołu parkowo-pałacowego perfekcyjnie nadaje się na organizację niezapomnianej ceremonii zaślubin oraz spektakularnych sesji zdjęciowych. Oferta cateringowa hotelu Godętowo wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, którzy oczekują profesjonalnego podejścia.

reklama

Zdjęcia: palacgodetowo.pl

reklama