16/06/2024
Aktualności

Mieszkańcy Maszewa Lęborskiego od ponad miesiąca są odcięci od internetu

Mieszkańcy Maszewa Lęborskiego od ponad miesiąca są odcięci od internetu

Trwa spór między firmą Orange Polska oraz lęborskim dostawcą usług telekomunikacyjnych Scorpion Computer. Mieszkańcy w tym czasie pozostali bez dostępu do usług firmy Orange.

reklama

Spór między firmami dotyczy własności jednej ze studni kanalizacji teletechnicznej. Studnia oficjalnie należy do firmy Scorpion Computer od 2019 roku, jednak wciąż temat własności wydaje się być nierozwiązany. 

Nie mam żadnego sporu z firmą Orange odnośnie linii komunikacyjnej między Lęborkiem a Maszewem Lęborskimmówi Marcin Cygert ze Scorpion Computer. – W miesiącu czerwcu 2020 roku firma Textel na zlecenie firmy Orange próbowała wybudować przyłącze do masztu telekomunikacyjnego i dowiązać się do mojej własności. Podczas wydawania uzgodnień w ZUD Lębork ustaliliśmy, że nie wydaję zgody na dowiązanie do mojej kanalizacji.

Mimo zapewnień ze strony firmy Scorpion Computer, mieszkańcy wciąż nie mają dostępu do sieci. Ponadto innego zdania w tej sprawie jest przedstawiciel firmy Orange Polska.

W Maszewie Lęborskim mamy spór z firmą Scorpion, dotyczący własności infrastruktury telekomunikacyjnej – podaje rzecznik prasowy firmy Orange Wojciech Jabczyński. – To powoduje utrudniony dostęp do kanalizacji i możliwości naprawy uszkodzonych linii. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby nasi klienci mieli nieprzerwany dostęp do usług Orange. Próbujemy też wyjaśnić wszystkie sporne kwestie z firmą Scorpion. Przepraszamy klientów za niedogodności.

Od spotkania w dniu 23.12.2020 do marca 2024 nie dostałem żadnej informacji, iż jakikolwiek kable firmy Orange są posadowione w mojej kanalizacji – dodaje Marcin Cygert ze Scorpion Computer. – Część kanalizacji z pracownikami Orange obeszliśmy i nigdzie nie pokazywali, że są ich kable, oprócz światłowodu do Szkoły. Jeżeli jakieś kable były posadowione to nie zostały opisane. Posiadam nawet dokumentację zdjęciową kanalizacji, na której brak etykiet informujących o właścicielu. W związku z powyższym nie mam żadnego sporu z firmą Orange, ponieważ nie przedstawili jakiekolwiek informacji, że posiadają jakieś kable w mojej kanalizacji oprócz światłowodu do szkoły – jeżeli mieli to ich nie oznaczyli.

Wszystko wskazuje na to, że spór jest, jednak brakuje porozumienia między stronami w tej kwestii. Niestety cierpią na tym mieszkańcy.

Fot. Wikipedia/Unsplash

reklama