17/05/2024
Aktualności Sport

Za nami Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym [ZDJĘCIA]

W Miejskiej Hali Sportowej odbyły się Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym. W turnieju wystartowali zawodnicy m.in. z Gdańska, Gdyni, Ostródy, Słupska, Redy, Działdowa oraz powiatu słupskiego, kartuskiego, puckiego i lęborskiego.

Otwarte Mistrzostwa Lęborka w Tenisie Stołowym przeprowadzono w sobotę, 27 kwietnia, w godzinach od 15:30-20:00 w hali sportowej przy ul. Piotra Skargi. Zawody zostały rozegrane w sześciu kategoriach: kobiet open, mężczyzn do lat 20, mężczyzn 21-45 lat, mężczyzn 46-64 lat, mężczyzn 65 lat i starsi oraz open. Każdy zawodnik mógł wziąć udział w zawodach grając tylko w jednej kategorii. Turniej został przeprowadzony systemem mieszanym tj. grupowym i pucharowym, a każdy z zawodników rozegrał co najmniej dwie gry.

W kategorii kobiet open już po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się Małgorzata Fidala z Lęborka. Drugie miejsce zajęła Magdalena Jasińska ze Słupska.

Kategorię mężczyzn do lat 20 wygrał Jonatan Jażdżewski z Lęborka, a kategorię mężczyzn 21-45 lat – Maciej Krzekotowski z Lęborka.

Najlepszy w kategorii mężczyzn 46-64 lat był Jarosław Drywa z Miechucina, a w kategorii
mężczyzn 65 lat i więcej – Tadeusz Ciepliński z Gdyni.

Natomiast kategorię open wygrał Krzysztof Piński.

Szczegółowe wyniki znajdują się w poniższym linku:
WYNIKI

Dla zwycięzców przewidziano puchary, a zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III w każdej kategorii otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Celem turnieju była popularyzacja tenisa stołowego wśród mieszkańców Lęborka i okolicy, a także zachęcenie młodzieży i rodziców do spędzania wolnych chwil przy ping-pongowym stole.

W zawodach w kategoriach: mężczyźni do lat 20, mężczyźni 21-45, mężczyźni 46-64 lat oraz mężczyźni w wieku 65 lat i starsi, mogli wziąć udział zawodnicy-amatorzy tzn. tacy, którzy nie biorą udziału w rozgrywkach prowadzonych przez Polski Związek Tenisa Stołowego oraz Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego (zawodnik, który ani razu nie wystąpił w rozgrywkach PZTS i PWZTS w bieżącym sezonie mógł wziąć udział w turnieju).

W kategorii open mogli brać udział wszyscy, niezależnie od wieku i płci, zawodnicy z licencjami PZTS, jak również bez licencji. W kategorii kobiet open mogły brać udział wszystkie panie niezależnie od wieku, z licencjami PZTS, jak również bez licencji.

Turniej został rozegrany na ośmiu stołach marki Butterfly lub innych, piłeczkami Butterfly lub Double Circle zgodnie z regulaminem PZTS. Nie pobierano opłaty startowej, a obsadę stolika sędziego głównego zapewnił organizator.