14/04/2024
Aktualności Sport

Zacięta walka przy tenisowych stołach [Zdjęcia]

Zacięta walka przy tenisowych stołach [Zdjęcia]

Ponad 60 zawodników m.in. z Gdyni, Rumi, Działdowa, Wejherowa, Słupska oraz powiatu wejherowskiego, puckiego, słupskiego i lęborskiego wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Lęborka w Tenisie Stołowym. Zawody rozegrano w hali przy ul. Piotra Skargi.

W turnieju w poszczególnych kategoriach wiekowych mogli wziąć udział zawodnicy-amatorzy tzn. tacy, którzy nie biorą udziału w rozgrywkach prowadzonych przez Polski Związek Tenisa Stołowego oraz Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego (zawodnik, który ani razu nie wystąpił w rozgrywkach PZTS i PWZTS w bieżącym sezonie może wziąć udział w turnieju).

Natomiast w kategorii open mogli wystartować wszyscy, niezależnie od wieku i płci, w tym także zawodnicy z licencjami PZTS jak również bez licencji. Każdy zawodnik mógł jednak wziąć udział w zawodach grając tylko w jednej kategorii.

Turniej został przeprowadzony na ośmiu stołach systemem mieszanym tj. grupowym i pucharowym, a każdy z zawodników rozegrał co najmniej dwa mecze w turnieju.

reklama

Wśród pań zwyciężyła niezawodna Małgorzata Fidala przed Magdaleną Szewczyk-Jasińską. Trzecia była Wiesława Potrykus.

W kategorii mężczyzn do 20 lat pierwsze miejsce zajął Janatan Jażdżewski, a w  kategorii mężczyzn 21 – 40 lat najlepszy był Krzysztof Kałużny. W kategorii mężczyzn 41 – 60 lat wygrał Jacek Jankowski, a wśród mężczyzn powyżej 60 lat – Waldemar Klepacki. Natomiast Wojciech Potrykus wygrał w kategorii open.

Najlepsi zawodnicy mistrzostw otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz drobne upominki.

reklama

Źródło \ Zdjęcia: CSiR w Lęborku \ Urząd Miejski w Lęborku

reklama
POLECAMY
 
close-link