16/06/2024
Aktualności

Kolizja na alei Niepodległości w Lęborku

Kolizja na alei Niepodległości w Lęborku

Na alei Niepodległości w Lęborku doszło do kolizji motorowerzysty i samochodu osobowego. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała.

reklama

Zdarzenie miało miejsce w piątek, 12 kwietnia około godz. 16 na alei Niepodległości.

Kierująca toyotą yaris wyjeżdżała z drogi podporządkowanej, z ul. Dąbrowskiego, a dwóch kierowców jadących z obydwu kierunków zatrzymało się , aby umożliwić jej wjechanie na al. Niepodległości. W tym samym momencie kierujący motorowerem jadąc drogą z pierwszeństwem omijał stojące pojazdy i zderzył się z toyotą

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała, co pozwoliło zakwalifikować zdarzenia jako kolizję drogową. Sprawa nie została rozstrzygnięta na miejscu zdarzenia z uwagi na to, że w pobliżu znajduje się monitoring, który pomoże policjantom ustalić dokładny przebieg zdarzenia i ustalić sprawcę zdarzenia drogowego.

Było to pierwsze w tym sezonie zdarzenie drogowe w Lęborku z udziałem jednośladu.

reklama

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Blaser Pomoc Drogowa & Warsztat Samochodowy

reklama

2 Komentarze

    Winnym tego zdarzenia powinni zostać kierowcy którzy zatrzymują się na drodze z pierwszeństwem aby wpuścić włączających się do ruchu.

    Winnym pewnie zostanie kierowca Toyoty, bo jakby nie patrzeć wymusił pierwszeństwo – to z takiego obiektywnego punktu widzenia.
    A tak po ludzku. Z uprzejmości wpuszcza się te samochody bo inaczej o tej porze nie ma szans stamtąd wyjechać, tym bardziej w lewo.
    Niestety często motocyklistom brakuje zasady ograniczonego zaufania i zachowania szczególnej ostrożności co nie daje marginesu błędu innym, który pozwoliłby uniknąć zdarzenia drogowego.
    Ciągle mam w głowie ten wypadek, gdy motocyklista wyprzedzał na Kossaka samochód skręcający w lewo od strony Lęborka. Motocyklista wtedy stracił głowę.

Komentarze są wyłaczone