14/04/2024
Aktualności

Ukradł matce ciągnik. Był pijany i spowodował kolizję

Ukradł matce ciągnik. Był pijany i spowodował kolizję

31-latek z gminy Nowa Wieś Lęborska ukradł matce ciągnik rolniczy i pijany wyjechał nim na drogę powodując kolizję. Twierdził, że chciał pomóc rodzicom w pracach polowych. Teraz grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

reklama

W Wielką Sobotę po południu, 30 marca, lęborscy policjanci interweniowali w jednej z miejscowości na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska, gdzie doszło do kolizji ciągnika rolniczego z chevroletem.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-latek kierujący niedopuszczonym do ruchu traktorem na prostym odcinku drogi podczas wymijania się z chevroletem zahaczył o ten pojazd doczepionymi do ciągnika bronami.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale okazało się, że 31-latek jest pijany i ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Badanie alkotestem wykazało obecność prawie dwóch promili w jego organizmie.

To jednak nie koniec przewinień kierowcy ciągnika, który odpowie również za przestępstwo krótkotrwałego użycia pojazdu. Mężczyzna wyjechał z podwórza ciągnikiem należącym do jego rodziców bez ich wiedzy oraz zgody. Jak twierdził, chciał pomóc im w bronowaniu pola.

Najwyraźniej mało ważne dla niego było, że ciągnik nie był ubezpieczony i nie miał aktualnych badań technicznych, a on sam znajdował się w stanie nietrzeźwości.

31-latek odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, pomimo cofniętych uprawnień oraz krótkotrwałego użycia pojazdu, jak również za wykroczenia w ruchu drogowym. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

reklama

Źródło / Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Lęborku

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link