14/04/2024
Aktualności

Bili i podduszali własną babcię. Jeden z nich trafił już do aresztu

Bili i podduszali własną babcię. Jeden z nich trafił już do aresztu

Dwaj bracia z powiatu lęborskiego dopuścili się szeregu przestępstw wobec własnej babci. Starszy z nich jest podejrzany o stosowanie wobec kobiety przemocy i zniszczenie siekierą jej drzwi.

reklama

W miniony piątek, 29 marca, policjanci zostali powiadomieni o zniszczeniu siekierą drzwi mieszkania 76-letniej mieszkanki powiatu lęborskiego. Ze zgłoszenia wynikało, że dzień wcześniej dwaj wnukowie zgłaszającej, pomimo wydanych wcześniej nakazów natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego z nią mieszkania, połączonych z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej, wdarli się do środka.

Starszy 23-latek siekierą zniszczył drzwi wejściowe, uszkodził rower babci i groził, że ją pobije. Po tym wszystkim obydwaj uciekli. Jeszcze tego samego dnia „wnuczek” próbował wyrwać 76-latce torbę, gdy wracała z zakupów.

Mundurowi zatrzymali ich następnego dnia, zaraz po otrzymaniu zgłoszenia. 23-latek i jego 20-letni brat trafili do aresztu. Starszy z braci, który wielokrotnie groził babci pozbawieniem życia, kilka dni wcześniej spowodował u niej obrażenia ciała bijąc ją i podduszając. Ponadto obydwaj są podejrzani o pobicie pod koniec ubiegłego roku innego mieszkańca powiatu lęborskiego oraz włamanie do piwnicy i kradzież.

Obydwaj zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury i usłyszeli zarzuty. 20-latek będzie odpowiadał za pobicie, kradzież z włamaniem oraz naruszenie miru domowego, natomiast jego starszy brat dodatkowo za stosowanie gróźb karalnych, zniszczenie mienia i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu babci.

Obydwu mężczyznom grozi kara 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 20-latka prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych oraz zakazu opuszczania kraju. Natomiast 23-latek, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany.

reklama

Źródło / Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Lęborku

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link