14/04/2024
Aktualności

Nowoczesny odział lęborskiego szpitala oddany do użytku

Nowoczesny odział lęborskiego szpitala oddany do użytku

Ponad dwa miliony złotych kosztowało modernizacja i zakup nowego wyposażenia Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego lęborskiego szpitala. Oddział otwarto już po remoncie.

reklama

Uroczyste otwarcie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego odbyło się 27 marca w obecności dyrekcji SPS ZOZ Lębork i  kadry lekarskiej, Zarządu Powiatu Lęborskiego, radnych powiatowych i miejskich, członków Społecznej Rady SPS ZOZ, wykonawców oraz pracowników merytorycznych starostwa, odpowiedzialnych za realizację inwestycji powiatowych.  

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy zapewnia pielęgnację pacjentów, którzy nie wymagają hospitalizacji, ale nie są samodzielni ze względu na stan zdrowia. Z założenia ośrodek sprawuje opiekę medyczną całodobowo. Głównie obejmuje opieką pacjentów przewlekle chorych, z niepełnosprawnością lub po ciężkiej chorobie albo zabiegu operacyjnym. Długość pobytu w zakładzie jest uzależniona od stanu zdrowia i oceny w skali Barthel.

SPS ZOZ Lębork – zgodnie z zawartą umową z NFZ – jest  przygotowany do przyjęcia 12 pacjentów. Sam oddział docelowo liczy 35 miejsc i na dzień dzisiejszy wyposażony jest w najwyższej jakości łóżka z materacami przeciwodleżynowymi umożliwiającymi m. in. w razie konieczności uruchomienie funkcji resuscytacyjnej. Ponadto za pomocą jednego przycisku łóżko obniża się do poziomu kolan ratownika – wspomniała podczas prezentacji sal dr Marta Frankowska, dyrektor placówki. Panelem sterującym można również skorzystać z możliwości przechylenia pacjenta  na bok, bez obaw, że upadnie – dodała. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia trudności w nawiązaniu  współpracy z pacjentem, którego stan zdrowia nie pozwala na użycie siły mięśni, bądź jest po prostu bezwładny. Sale wyposażone zostały również w nowoczesne szafki umożliwiające dopasowanie ich blatu do wysokości łóżka, w celu wygodnego położenia posiłku, czy szafki przyściennej zamykanej na klucz. Łącznie na wyposażenie sal przeznaczona została kwota 485 000 zł.

Przebudowa piątego pietra, na którym znajduje się ZOL stanowi integralną część prac budowlanych, realizowanych w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, na łączną kwotę prawie 17.4 mln zł. Oddanie do użytku pozostałych dwóch oddziałów tj. neonatologicznego oraz pediatrycznego zaplanowane jest do 28 listopada 2025 roku.

Przypomnijmy również, że miesiąc temu w szpitalu oficjalne oddano do użytku zmodernizowaną i przebudowaną za prawie 4 mln zł porodówkę. Ponadto powstał też „serenadowy kącik zabaw” dla dzieci. Więcej o tym czytaj:
https://www.lebork24.info/2024/03/06/lebork-ma-porodowke-na-europejskim-poziomie-zdjecia/
https://www.lebork24.info/2024/03/11/w-leborskim-szpitalu-powstal-serenadowy-kacik-zabaw/

reklama

Źródło / Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Lęborku

reklama

1 Komentarz

    Przewlekle leczenia prawie hospicjum? A gdzie oddzialy jak urologia i inne ktorych w leborku brakuje

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link