14/04/2024
Aktualności Sport Kultura

Trasa biegu miała dokładnie 1963 metry

Trasa biegu miała dokładnie 1963 metry

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Lęborku wzięli udział w biegu w ramach akcji „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Wydarzenie odbyło się w sportowym i patriotycznym duchu.

reklama

Bieg odbył się w ramach realizacji projektu edukacyjnego pn. „Jestem dumny, że jestem Polakiem, bo Polakiem też był…”. Bieg miał miejsce 1 marca, czyli w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, przy orliku na placu Piastowskim w Lęborku. Trasa prowadziła dookoła boiska, a uczestnicy mieli do przebycia 6 okrążeń, które łącznie składały się na 1963 metry długości. W ten sposób szkoła chciała upamiętnić datę śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych Józefa Franczaka ps. „Lalek” oraz wszystkich jego towarzyszy.

Zgodnie z założeniami Organizatora bieg był dostosowany do potrzeb i możliwości uczniów z niepełnosprawnościami. Jeden z organizatorów i pomysłodawca wydarzenia Leszek Leciejewski mówi – To nie musi być tylko bieg. Dla nas to „Biegnij, maszeruj lub idź dla Żołnierzy Wyklętych”. Liczy się intencja.

Przeprowadzone działania miały na celu przede wszystkim wychowanie patriotyczne uczniów – oddanie czci Żołnierzom Wyklętym oraz wdrażanie do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a w szczególności popularyzację idei biegania. Najszybsi uczniowie zostali nagrodzeni medalami i koszulkami, pozostali uczestnicy otrzymali plakietki uczestnictwa w biegu. Na zakończenie wszyscy uczestnicy biegu świętowali przy herbacie i drożdżówce.

reklama

Fot. Kacper Konopiński

reklama
POLECAMY
 
close-link