14/04/2024
Aktualności

Trwają poszukiwania Wiesławy Majewskiej. Policjanci apelują o pomoc

Trwają poszukiwania Wiesławy Majewskiej. Policjanci apelują o pomoc

Lęborscy policjanci, wspierani funkcjonariuszami z Gdańska i Słupska, prowadzą intensywne poszukiwania zaginionej 69-letniej Wiesławy Majewskiej z Lęborka. Kobieta po raz ostatni była widziana 22 lutego ok. godz. 22:00 w okolicy stacji paliw Orlen przy ul. Wojska Polskiego. Jej życie i zdrowie może być zagrożone. Do poszukiwań wykorzystywane są m.in. specjalistyczna łódź oraz drony. Wszystkie osoby, które mogą przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej, proszone są o niezwłoczny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lęborku.

reklama

Od piątku, 23 lutego, trwa akcja poszukiwawcza za 69-letnią Wiesławą Majewską z Lęborka. Po raz ostatni była widziana w czwartek, 22 lutego, około godziny 22:00 na stacji paliw Orlen przy ulicy Wojska Polskiego w Lęborku. Stamtąd oddaliła się pieszo w nieznanym kierunku. Kobieta nie jest zdolna do samodzielnej egzystencji, traci orientację w terenie, a jej życie oraz zdrowie mogą być zagrożone. Nie miała ze sobą telefonu komórkowego ani żadnego urządzenia z lokalizatorem GPS. O jej zaginięciu informowaliśmy już w sobotę rano:
https://www.lebork24.info/2024/02/24/pilne-zaginela-leborczanka/

Do tej pory w działaniach poszukiwawczych policjantów wspierali m.in. przedstawiciele KP PSP i OSP w Lęborku, Pomorskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej GRYF, funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Oddziału Prewencji Policji KWP w Gdańsku. Do poszukiwań wykorzystano psa z Komendy Głównej Policji, wyszkolonego w tropieniu na terenach zurbanizowanych. Nad sprawą równolegle pracują śledczy, kryminalni oraz dzielnicowi, którzy gromadzą i analizują zapisy z kamer monitoringu, rozpytują wszystkie osoby, które miały kontakt z zaginioną lub mają jakąkolwiek wiedzę na jej temat oraz weryfikują przekazywane przez społeczeństwo wszelkie informacje, mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionej.

We wtorek, 27 lutego, policjanci współpracowali z PSP z Gdańska, która udostępnia dron, funkcjonariuszami Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej OSP z Gdańska z psami ratowniczymi, funkcjonariuszami z KMP Słupsk pracującymi na specjalistycznej łodzi, funkcjonariuszami OPP i Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób z KWP w Gdańsku. Sprawdzane są wszystkie miejsca, w których zaginiona mogłaby przebywać, przeczesywane m.in. tereny leśne i przywodne.

Policjanci przypominają rysopis zaginionej: Wiesława Majewska, lat 69, z wyglądu ok. 80 lat, wzrost 155 cm, waga ok. 30-40 kg, bardzo szczupła, wychudzona budowa ciała, włosy blond długie (za uszy), proste, nos krótki, oczy niebieskie, uzębienie sztuczne lub brak. Znaki szczególne: na lewej skroni przy uchu posiada brązowe przebarwienie skóry. W dniu zaginięcia była ubrana w ciemnozieloną kurtkę z kapturem obszytym futrem, ciemne spodnie, na głowie miała czerwony beret.

Funkcjonariusze apelują o zgłaszanie się osób, które mają wiedzę na jej temat. Osoby, które widziały tę kobietę w dniu zaginięcia lub mają jakiekolwiek informacje o możliwym miejscu jej pobytu, proszone są o niezwłoczny kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lęborku lub z najbliższą jednostką Policji, albo pod numerem telefonu 112. Wszystkie sygnały są bardzo ważne i zostaną dokładnie zweryfikowane.

reklama

Źródło / Zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Lęborku

reklama
POLECAMY
 
close-link