14/04/2024
Reklama Aktualności Sport

Od ponad 30 lat trenuje karateków

Od ponad 30 lat trenuje karateków

Piotr Pobłocki to główny trener i jeden z założycieli klubu karate Shotokan w Lęborku. Jego podopieczni niejednokrotnie wracali ze złotymi medalami z wielu mistrzostw ogólnopolskich i międzynarodowych.

reklama

Klub Shotokan formalnie istnieje od 1991 roku, jednak historia karate w Lęborku sięga dziesięciu lat wcześniej. W 1981 roku powstała sekcja karate przy hufcu ZHP z inicjatywy Krzysztofa Siwki. Później została przekształcona w Lęborski Klub Karate, który rozpadł się w 1991 roku. W tym samym roku Piotr Pobłocki i Adam Rychter postanowili kontynuować tradycję karate w Lęborku.

– Zawsze uważałem, że sport to coś więcej – mówi trener Pobłocki. – To rywalizacja, emocje, zapał. Nie mogłem tak po prostu patrzeć jak klub karate się rozpada. Musiałem wziąć sprawy w swoje ręce i właściwie dzięki temu doszedłem tu, gdzie jestem teraz. Od ponad 30 lat trenuję młodzież i dorosłych w karate. Dostałem ostatnio nagrodę dla sportowca ćwierćwiecza powiatu lęborskiego. Kocham swoją pracę. W klub Shotokan włożyłem całe swoje serce i każdy sukces i każdą porażkę moich podopiecznych przeżywam razem z nimi. Shotokan jest jak rodzina.

Klub do dzisiaj funkcjonuje już nie tylko na terenie Lęborka, ale również okolicznych miejscowości: Cewice, Nowa Wieś Lęborska, Łeba, Potęgowo. W ubiegłym roku podopieczni klubu zdobyli medale na mistrzostwach Polski w karate kumite, czyli w walce bezpośredniej w stylu karate. Ponadto jeden z nich Szymon Sołtys zakwalifikował się na mistrzostwa Europy w Gruzji, gdzie dumnie reprezentował nasz kraj na zawodach sportowych.

W klubie treningi można zacząć już od piątego roku życia, jednak nie ma górnej granicy wiekowej. Karate pozwala przede wszystkim nie tylko polepszyć swoją kondycję i koordynację, ale także uczy dyscypliny i siły woli. Treningi karate polegają na ćwiczeniach, które wymagają nie tylko sprawności fizycznej, ale także wytrzymałości umysłowej. Obecnie w klubie znajduje się około 250 podopiecznych pod czujnymi oczami trenerów.

Zainteresowanych działalnością klubu zapraszany na stronę WWW: http://karatelebork.pl/ oraz na portal Facebook klubu: https://www.facebook.com/karatelebork.

reklama

Tekst powstał w ramach płatnej współpracy reklamowej z firmą Klub Karate Shotokan Lębork

reklama
POLECAMY
 
close-link