03/03/2024
Aktualności

Kierowców czeka półtora tygodnia utrudnień. Objazd ma 13 km

Kierowców czeka półtora tygodnia utrudnień. Objazd ma 13 km

Firma Budimex zgłosiła już oficjalny termin zamknięcia drogi wojewódzkiej nr 214, która stanowi dojazd do Lęborka od strony wsi Rybki. Kierowcy będą musieli jeździć przez Łebunię i Popowo.

reklama

Zamknięcie drogi odbędzie się w związku z montażem belek na powstającym wiadukcie nad drogą wojewódzką. Wiadukt będzie częścią powstającej drogi ekspresowej S6.

– W środę późnym wieczorem rozpoczęliśmy montaż belek nad torami kolejowymi, który potrwa tydzień czasu. – podaje kierownik budowy Damian Budkowski. – W związku z tym zgłosiliśmy zamknięcie drogi w terminie 14-24 lutego.

Wcześniejsze zmiany terminu były związane z trudnymi warunkami pogodowymi. Teraz, gdy pogoda się ustabilizowała, pracownicy rozpoczęli działania. Termin zamknięcia drogi został już wyznaczony i firma nie planuje go zmieniać.

Na drogach dojazdowych do Lęborka już stanęły znaki, które informują o możliwym objeździe oraz o utrudnieniach w ruchu drogowym. Wytyczony przez firmę Budimex objazd prowadzi przez Łebunię, Popowo oraz Dziechno. Do Lęborka kierowcy będą wjeżdżać na ulicy Kaszubskiej, od strony cmentarza.

reklama
reklama

1 Komentarz

    Czarno to widzę.

    12
    6

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *