03/03/2024
Aktualności Sport

Od porażki rozpoczęli rundę [Zdjęcia / Wideo]

Od porażki rozpoczęli rundę [Zdjęcia / Wideo]

Tenisiści stołowi Poltarex Pogoni Lębork przegrali na wyjeździe w poniedziałek, 5 lutego, z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 0:3 w meczu 12. kolejki grupy spadkowej sezonu 2023/2024 Lotto Superligi. To dziesiąta porażka lęborczan w tych rozgrywkach i pierwsza w rundzie rewanżowej.

reklama

Poltarex Pogoń Lębork przegrała inauguracyjny mecz grupy spadkowej Lotto Superligi. Drużyna z Suchedniowa w ostatnim tygodniu rywalizowała w 1/4 Pucharu Europy z francuskim zespołem AS Pontoise Cergy, któremu dwukrotnie uległa w Suchedniowie 1:3 i w rewanżu we Francji 2:3. W poniedziałkowym meczu ćwierćfinaliści Pucharu Europy okazali się jednak za mocni dla beniaminka z Lęborka i dopisali kolejne 3 punkty do tabeli. Łącznie ma ich 18 i liderują w grupie spadkowej.

W spotkaniu wystąpił lider gospodarzy Koreańczyk Jengwoo Park, który w partii otwarcia pewnie pokonał Sławomira Dosza 3:0 , w drugim pojedynku spotkali się byli koledzy klubowi sprzed siedmiu lat Daniel Bąk z Adamem Doszem i to ten starszy i bardziej doświadczony pewnie rozstrzygnął ten pojedynek na swoją korzyść 3:0.

Najciekawszy i najbardziej zacięty był pojedynek Piotra Cyrnka z Janem Zandeckim, o którego wyniku musiał zadecydować loteryjny piąty set. Zawodnik Orlicza prowadził już 3:0 i 4:1, a potem 5:2, a następnie tenisista Pogoni obronił dwa meczbole. Niestety ostatnie słowo należało do Cyrnka, który ostatecznie wygrał 6:4.

Warto przypomnieć, że w meczu I rundy, rozegranym 3 września w Lęborku, zespół z Suchedniowa pokonał po wyrównanym meczu Poltarex Pogoń 3:1, a punkt dla gospodarzy zdobył Adam Dosz pokonując Francuza Damiana Provosta 3:1.

12. kolejka – grupa spadkowa Lotto Superligi, poniedziałek, 5 lutego, godzina 18:
KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Poltarex Pogoń Lębork 3:0
Park Jeongwoo – Sławomir Dosz 3:0 (11:8, 11:9, 11:7)
Daniel Bąk – Adam Dosz 3:0 (11:8, 11:8, 11:5)
Piotr Cyrnek – Jan Zandecki 3:2 (3:11, 11:9, 11:3, 8:11, 6:4)

Po tym meczu Poltarex Pogoń Lębork nadal zajmuje ostatnie, 6. miejsce w tabeli grupy spadkowej Lotto Superligi z dorobkiem tylko 5 punktów (2 zwycięstwa i 10 porażek). W tym sezonie na wyjazdach beniaminek z Lęborka nie zdobył ani jednego oczka.

Przypomnijmy, że Pogoń zakończyła rundę zasadniczą porażką na wyjeździe, 10 grudnia, z SBR Dojlidy Białystok 0:3. Słabe wyniki jesienią sprawiły, że w drugiej części sezonu Pogoniści muszą walczyć z drużynami z dołu tabeli o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Więcej o tym meczu i o podsumowaniu rundy czytaj:
https://www.lebork24.info/2023/12/11/porazka-zakonczyli-rok-zdjecia-wideo/

Kolejny mecz, w ramach 13. kolejki spotkań, Pogoń ponownie rozegra na wyjeździe, a jej przeciwnikiem będzie KS AZS AWFiS Balta Gdańsk. Spotkanie zaplanowano na poniedziałek, 12 lutego, na godzinę 18.

Cały mecz w Suchedniowie można obejrzeć w serwisie YouTube:

reklama

Źródło / Zdjęcia: Facebook / Pogoń Lębork / http://www.pogonlebork-ts.pl/ / https://superliga.com.pl/ / YouTube

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *