05/05/2024

Porażką zakończyli rok [Zdjęcia / Wideo]

Tenisiści stołowi Poltarex Pogoni Lębork przegrali na wyjeździe w niedzielę, 10 grudnia, z SBR Dojlidy Białystok 0:3 w meczu 10. kolejki rundy jesiennej sezonu 2023/2024 Lotto Superligi. To dziewiąta porażka lęborczan w tych rozgrywkach. Kolejne ligowe spotkanie dopiero w lutym 2024 roku.

W składzie zespołu z Białegostoku wystąpił doskonale znany polskim kibicom Wang Zeng Yi, a także Japończyk Machi Asuka i Damian Węderlich. Natomiast lęborczanie zagrali w podstawowym składzie – kapitan Adam Dosz, Sławomir Dosz i Jan Zandecki.

Oba zespoły potrzebowały punktów do ligowej tabeli – Dojlidy walczą o zakwalifikowanie się do pierwszej szóstki, czyli do Grupy Mistrzowskiej, gwarantującej udział w play off, a lęborczanie o utrzymanie się w szeregach Lotto Superligi.

Spotkanie w dalekim Białymstoku było pełne wyrównanej walki, choć zdecydowanym faworytem tej konfrontacji byli gospodarze. Było blisko, ale niestety, również i ten mecz nie przyniósł Pogoni punktów do ligowej tabeli.

Wynik 3:0 dla Dojlid nie oddaje przebiegu spotkania, ponieważ w każdym z trzech pojedynków tenisiści Pogoni stawiali dzielny opór. Jednak w końcówkach setów zabrakło „zimnej krwi”. W partii otwarcia w pierwszym secie Sławomir Dosz nie wykorzystał piłek setowych z Japończykiem Machi Asuką i uległ 0:3. W partii drugiej Jan Zandecki doprowadził do piątego seta walcząc z Damianem Węderlichem, w której uległ jednym punktem 5:6. Podobna sytuacja miała miejsce w pojedynku Adama Dosza z Wang Zeng Yi. Tutaj także o końcowym wyniku zadecydował piąty set, w którym lęborczanin przegrał 2:6.

– Wszystkie pojedynki dzisiejszego meczu były bardzo zacięte – powiedział po meczu Wang Zeng Yi, kapitan Dojlid Białystok. – Asuka gonił wynik w dwóch pierwszych setach, ostatecznie wygrał 3:0. Damian wygrał swój mecz w złotej piłce – z jednej strony można mówić o szczęściu, z drugiej o mocnych nerwach. Ja nie byłem dzisiaj w najlepszej dyspozycji – czułem się wolny, mój sprzęt też mi dzisiaj nie pomagał. Mimo wszystko wykorzystałem wszystkie asy z rękawa i wygrałem doświadczeniem. Jesteśmy teraz na 6. miejscu w tabeli z czego bardzo się cieszę. Przed świętami będziemy walczyli o awans do Grupy Mistrzowskiej z Grudziądzem. Jestem dobrej myśli.

10. kolejka Lotto Superligi, niedziela, 10 grudnia, godzina 16:
SBR Dojlidy Białystok – Poltarex Pogoń Lębork 3:0
Machi Asuka – Sławomir Dosz 3:0 (16:14 | 11:9 | 11:5)
Damian Węderlich – Jan Zandecki 3:2 (11:5 | 11:2 | 7:11 | 4:11 | 6:5)
Wang Zeng Yi – Adam Dosz 3:2 (8:11 | 11:9 | 8:11 | 11:9 | 6:2)

Po tym meczu Poltaex Pogoń Lębork nadal zajmuje ostatnie, 12. miejsce w tabeli Lotto Superligi z dorobkiem tylko 5 punktów (2 zwycięstwa i 9 porażek). W tym sezonie na wyjazdach beniaminek z Lęborka nie zdobył ani jednego oczka. Natomiast SBR Dojlidy Białystok z 17 punktami jest na 6. pozycji.

Przypomnijmy, że w pierwszej i drugiej kolejce spotkań Lotto Superligi, Poltarex Pogoń przegrała po 1:3 z aktualnym wicemistrzem Polski Dekorglass Działdowo i brązowym medalistą mistrzostw Polski Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. W następnym meczu niespodziewanie pokonała Oxynet Jarosław 3:0. Niestety, od tego czasu zanotowała serię porażek z takimi drużynami jak Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 0:3, Olimpia-Unia Grudziądz 1:3, Balta KS AZS AWFiS Gdańsk 1:3, Petralana TTS Polonia Bytom 0:3 i Akademia Zamojska Zamość 0:3. Drugie zwycięstwo udało się odnieść dopiero po zaciętym meczu z ZKS Palmiarnią Zielona Góra, który zakończył się wynikiem 3:2. Niestety, później znów przyszła porażka, tym razem z aktualnym mistrzem Polski i liderem rozgrywek Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki 0:3. Więcej o tych meczach czytaj:

Było to ostatnie spotkanie zawodników Poltarex Pogoni Lębork w 1. rundzie zasadniczej Lotto Superligi. Wznowienie rozgrywek planowane jest na 6 lutego 2024 r. W drugiej części sezonu Pogoniści powalczą z drużynami z dołu tabeli o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.