02/05/2024

Kolejna porażka tenisistów [Zdjęcia / Wideo]

Tenisiści stołowi Poltarex Pogoni Lębork przegrali na wyjeździe w poniedziałek, 6 listopada, z Petralana TTS Polonią Bytom 0:3 w rozegranym awansem meczu 9. kolejki rundy jesiennej sezonu 2023/2024 Lotto Superligi. To szósta porażka lęborczan w tych rozgrywkach.

Drużyna z Bytomia zagrała w najmocniejszym zestawieniu, podobnie jak lęborczanie, w składzie których wystąpili Jan Zandecki oraz bracia Sławomir i Adam Dosz. Dwaj pierwsi przegrali swoje pojedynki po 1:3 kolejno z Patrykiem Chojnowskim oraz Szwedem Viktorem Broddem. Najbliższy zwycięstwa był Adam Dosz, który w najciekawszym pojedynku meczu wygrywał już z Patrykiem Zatówką 2:0. Niestety, trzy kolejne sety przegrał, w tym gładko decydującego piątego seta 1:6.

Po tym meczu Poltaex Pogoń Lębork nadal zajmuje ostatnie, 12., miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie trzech punktów. Natomiast Petralana TTS Polonia wygrała piąty mecz w tym sezonie i z dorobkiem 13 punktów jest już wiceliderem Lotto Superligi i traci tylko 2 punkty do lidera Dartomu Bogorii.

9. kolejka Lotto Superligi, poniedziałek, 6 listopada, godzina 17:
Petralana TTS Polonia Bytom – Poltarex Pogoń Lębork 3:0
Patryk Chojnowski – Jan Zandecki 3:1 (5:11, 11:5, 11:5, 11:7)
Patryk Zatówka – Adam Dosz 3:2 (6:11, 5:11, 11:5, 11:9, 6:1)
Viktor Brodd – Sławomir Dosz 3:1 (11:8, 11:4, 7:11, 11:7)

Przypomnijmy, że w pierwszej i drugiej kolejce spotkań Lotto Superligi, Poltarex Pogoń przegrała po 1:3 z aktualnymi wicemistrzem Polski Dekorglass Działdowo i brązowym medalistą mistrzostw Polski Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. W następnym meczu niespodziewanie pokonała Oxynet Jarosław 3:0, a także uległa takim drużynom jak Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 0:3, Olimpia-Unia Grudziądz 1:3 i Balta KS AZS AWFiS Gdańsk 1:3. Więcej o tych meczach czytaj:

Następne mecze lęborczanie rozegrają na wyjeździe 17 listopada o godzinie 18 z Akademią Zamojską Zamość oraz 19 listopada o godzinie 16 we własnej hali z ZKS Palmiarnia Zielona Góra. Cały mecz w Bytomiu można obejrzeć w serwisie YouTube: