03/03/2024
Aktualności

W tym roku wydali już trzy miliony, w przyszłym planują osiem i pół

W tym roku wydali już trzy miliony, w przyszłym planują osiem i pół

Trwa budowa sieci wodno-kanalizacyjnej w Wicku. Warte prawie 3 mln zł prace weszły w kolejną fazę realizacji.

Budowa pierwszego etapu sieci wodociągowo-kanalizacyjnej wraz z przyłączami i studniami wodomierzowymi w Wicku prowadzona jest na odcinku od oczyszczalni ścieków w kierunku szkoły podstawowej oraz Urzędu Gminy. Inwestycja rozpoczęła się na początku sierpnia, a aktualnie prace trwają przy ulicy Parkowej.

reklama

Po zakończeniu układania sieci, rozpoczną się kolejne etapy inwestycji. W ramach zaplanowanych prac zostanie przebudowana droga z Wicka do Charbrowa, gdzie powstanie nowy ciąg pieszy i ścieżka rowerowa. Natomiast w samym Wicku zmieni się centrum miejscowości na odcinku od Urzędu Gminy do ronda. Inwestycja będzie obejmować wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, dodatkowego parkingu przy Ośrodku Kultury i Sportu, nowych chodników, ścieżki rowerowej oraz nowego oświetlenia uliczno-parkowego. Powstaną także nowe elementy architektury parkowej.

Łączny koszt realizacji pierwszego etapu prac wynosi prawie 3 mln zł, a inwestycja jest finansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład. Wykonawcą jest firma Sombud.

Natomiast realizacja drugiego i trzeciego etapu planowana jest na 2024 rok, a jej wartość będzie wynosić 8,5 mln zł. Środki również pochodzić będą z Rządowego Funduszu Polski Ład.

reklama

Źródło \ Zdjęcia: Facebook \ Dariusz Waleśkiewicz – wójt gminy Wicko

reklama