14/04/2024
Aktualności Sport

Startuje kolejna edycja dużej lęborskiej imprezy biegowej

Startuje kolejna edycja dużej lęborskiej imprezy biegowej

Pierwszy bieg z cyklu Grand Prix Lęborka, czyli serii biegów przełajowych w różnych kategoriach wiekowych odbędzie się najbliższą sobotę, 23 września. Start w lasku za stadionem miejskim przy ul. Kusocińskiego.

reklama

Tegoroczna impreza jest już 28. edycją tego wydarzenia. Uczestnicy zostaną podzieleni na dziewięć kategorii w biegach „dla młodszych” oraz na cztery kategorie w biegu głównym. 

Celem wydarzenia jest przede wszystkim promowanie biegania wśród młodzieży, jako najprostszej formy ruchu oraz zachęcanie do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Jest to dobre nie tylko dla zdrowia fizycznego i kondycji, ale także dla zdrowia psychicznego. Kontakt z naturą na świeżym powietrzu pozwala wyciszyć umysł i napełnia go endorfinami, czyli tzw. „hormonami szczęścia”.

Na biegi Grand Prix Lęborka może przyjść każdy, w dowolnym wieku. Wstęp jest całkowicie bezpłatny, należy jednak przyjść wcześniej, aby móc się zapisać. W przypadku najbliższych biegów z tej serii, zapisy zaczynają się o godzinie 10.00 i trwają do 11.00. Po zakończeniu zapisów zaczynają się zawody biegowe, zaczynając od kategorii „skrzatów”, czyli uczestników 6-letniach i młodszych. Pozostałe kategorie to:

– „krasnale”, czyli dzieci ze szkół podstawowych, urodzone w rocznikach 2016 i 2015, z podziałem na kategorię chłopców i dziewcząt.

– szkoły podstawowe dziewczęta (rocznik 2014 i 2013)
– szkoły podstawowe chłopcy (rocznik 2014 i 2013)
– szkoły podstawowe dziewczęta ( rocznik 2012 i 2011)
– szkoły podstawowe chłopcy ( rocznik 2012 i 2011)
– szkoły podstawowe dziewczęta ( rocznik 2010 i 2009)
– szkoły podstawowe chłopcy ( rocznik 2010 i 2009)

Po biegach kategorii „młodzików” o godzinie 12.05 odbędzie się bieg główny, w którym będą cztery  kategorie:

– szkoły ponadpodstawowe chłopcy
– szkoły ponadpodstawowe dziewczęta
– dorośli mężczyźni
– dorośli kobiety

Dla każdego uczestnika biegów przełajowych przewidziane są napoje. Ponadto każdy „skrzat” dostanie nagrodę-niespodziankę za udział w biegu. Dla uczestników biegów szkół podstawowych są przewidziane dyplomy i medale za pierwsze trzy miejsca w biegu. W biegu głównym do wygrania jest: 80 zł za pierwsze miejsce w kategoriach chłopców i dziewcząt szkół ponadpodstawowych, 100 zł w kategorii kobiet i 120 zł w kategorii mężczyzn.

Pozostałe terminy biegów Grand Prix Lęborka to: 14 października, 4 listopada, 23 marca, 27 kwietnia.

reklama
reklama
POLECAMY
 
close-link