Aktualności Sport

Sport to nie tylko aktywność fizyczna [Zdjęcia]

Sport to nie tylko aktywność fizyczna [Zdjęcia]

Sport jest niezwykle istotnym elementem naszego życia. Dzięki odpowiedniej dawce ruchu możemy utrzymać ciało w formie i tym samym zmniejszyć ryzyko wielu chorób. Z takim przesłaniem wyszedł Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku, który z okazji Narodowego Dnia Sportu, zorganizował imprezę sportową dla najmłodszych.

reklama

Wydarzenie rozpoczęło się w piątek, 15 września, o godzinie 16.00 na terenie Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku. Był to pierwszy raz, kiedy MDK wziął udział w obchodach Narodowego Dnia Sportu, natomiast w tym roku była to już XI edycja tej akcji.

– Od dzisiaj do niedzieli akcja ma miejsce w całej Polsce – mówi Teresa Szczepańska, dyrektor MDK w Lęborku. – Z racji, że zajmujemy się gimnastyką, tańcem oraz zabawami dla najmłodszych, zdecydowaliśmy się wziąć udział w tej akcji i promować sport.

Dla uczestników przygotowane były takie zabawy jak: tańce z dużą dawką ruchu, wyścigi w workach, zabawy zespołowe oraz wiele innych. Organizatorki wydarzenia kładły wśród dzieci duży nacisk na to, że sport to nie tylko ruch fizyczny.

– Z wykształcenia jestem biolożką oraz chemiczką – wyjaśnia Teresa Szczepańska. – Z tej racji wiem, jak ważne dla naszej wspaniałej fabryki, nazywanej ciałem, jest utrzymanie prawidłowego balansu składników odżywczych, wody oraz ruchu. Podczas zajęć z dziećmi chcemy nie tylko dać im możliwość, aby się wymęczyć podczas zabaw, ale także chcemy zaszczepić w nich wiedzę na temat zdrowego stylu życia.

Podczas imprezy padały takie pytania jak „Czy wiecie, czym jest sport?”, „Po co w naszym organizmie jest woda?” albo „Co się dzieje z powietrzem po tym, jak weźmiemy wdech?”. Pobudziło to ciekawość wielu młodych umysłów.

– Już niejedno dziecko podczas zajęć u nas oduczyliśmy pić słodkich napojów – zapewnia dyrektorka MDK. – Na tym skupiamy się także tutaj. Mamy nadzieję, że nasza pierwsza impreza pod szyldem Narodowego Dnia Sportu nie będzie naszą ostatnią i że za rok spotkamy się tutaj w jeszcze większym gronie.

Impreza trwała do godziny 18.30. Zakończyła się zabawą, która polegała na ustawianiu się uczestników w taki sposób, aby tworzyli figury geometryczne. Najbardziej spektakularna była piramida, na którą złożyła się znaczna większość uczestników.

Zdjęcia: Kacper Konopiński

reklama

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link