18/05/2024
Aktualności Kultura

Festiwal uliczny ożywi część Lęborka

Festiwal uliczny ożywi część Lęborka

Trzecia edycja festiwalu ulicznego odbędzie się w ten weekend (8-10 września) w Lęborku. Imprezy, które odbędą się w okolicach ulic Łokietka, Malczewskiego i Stryjewskiego oraz w Klubie Osiedlowym Baza rozpoczną się już w piątek.

reklama

Jest to już trzecia edycja wydarzenia, organizowanego przez stowarzyszenie EDUQ we współpracy z władzami Lęborka.

– Festiwal będzie dział się na terenie, który został podjęty rewitalizacji – mówi wiceprezeska stowarzyszenia EDUQ, Magdalena Kuźmicz. – Chcemy pokazać jak dużo się w tym miejscu zmieniło i jednocześnie dać możliwość do dobrej zabawy.

Impreza ma pokazać, jak dużo lokalna społeczność zadziałała w kierunku poprawy warunków w okolicy ulic Łokietka, Malczewskiego i Stryjewskiego. Wydarzenie zacznie się paradą spod budynku dawnego banku PKO BP przy ulicy Staromiejskiej.

– Parada zacznie się o 17 w piątek i będzie to uroczyste przejście do naszego klubu – wyjaśnia wiceprezeska. – Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców do udziału i pokazać, że coś takiego się dzieje. Następnie odbędzie się oficjalne otwarcie festiwalu w Klubie Osiedlowym Baza.

Wśród atrakcji będą występy, organizowane przez wolontariuszy z wielu krajów Europy, ognisko integracyjne, turniej piłki nożnej, w którym każdy może wziąć udział oraz wiele innych. Podczas festiwalu będzie wiele konkursów, takich jak Konkurs Pieczenia Ciast, podczas którego gospodynie i gospodarze z Lęborka będą mogli się pochwalić swoimi talentami i jednocześnie zapewnić słodką degustację uczestnikom festiwalu.

Wstęp na festiwal jest wolny, a wszystkie atrakcje są w pełni bezpłatne.

– Nie potrzeba mieć ze sobą nic, poza dobrym nastawieniem i chęcią do zabawy i integracji – podsumowuje Magdalena Kuźmicz. – Chcemy, aby festiwal był przede wszystkim atrakcją dla mieszkańców, za którą nie muszą płacić.

reklama

Zdjęcie: Klub Osiedlowy Baza

reklama