03/03/2024
Aktualności

Lęborscy Rycerze Kolumba zbierali dla pogorzelców [Zdjęcia]

Lęborscy Rycerze Kolumba zbierali dla pogorzelców [Zdjęcia]

W niedzielę przed kościołem pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku odbyła się zbiórka pieniędzy dla pogorzelców z ulicy Zawiszy Czarnego. Kwestę przeprowadzili związani z parafią Rycerze Kolumba.

reklama

W minioną niedzielę, 23 lipca, po każdej Mszy Św. przed kościołem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku, Rycerze Kolumba zbierali pieniądze dla poszkodowanych mieszkańców domu przy ulicy Zawiszy Czarnego. W kweście na rzecz pogorzelców uczestniczyli Krzysztof Wetta, Marcin Pobłocki, Jerzy Michalski oraz Leszek Leciejewski, a wierni wychodzący ze świątyni chętnie wrzucali datki do puszek.

Przypomnijmy, że we wtorek wieczorem, 11 lipca, w domu przy ul. Zawiszy Czarnego wybuchł pożar, w wyniku którego jego mieszkańcy stracili dach nad głową. Spaliło się poddasze, a niższe kondygnacje zostały zalane wodą.
O pożarze czytaj też:
https://www.lebork24.info/2023/07/11/pali-sie-dom-przy-ul-zawiszy-czarnego-zdjecia/

Dom nie nadaje się do ponownego zamieszkania, a poszkodowani cały czas proszą o pomoc. Na portalu zrzutka.pl. trwa internetowa zbiórka pieniędzy. Do tej pory udało się zebrać prawie 23 tys. zł z planowanych 150 tys. zł.
Więcej o tym czytaj też:
https://www.lebork24.info/2023/07/15/wspomoz-pogorzelcow-z-ul-zawiszy-czarnego/

Pogorzelców można wspomóc klikając w poniższy link:
https://zrzutka.pl/7xst99?utm_medium=mail&utm_source=postmark&utm_campaign=chipin_creation

reklama

Zdjęcia: Nikola Pobłocka

reklama