03/03/2024
Aktualności

Wspomóż pogorzelców z ul. Zawiszy Czarnego

Wspomóż pogorzelców z ul. Zawiszy Czarnego

We wtorek wieczorem, 11 lipca, w domu przy ul. Zawiszy Czarnego wybuchł pożar, w wyniku którego jego mieszkańcy stracili dach nad głową. Spaliło się poddasze, a niższe kondygnacje zostały zalane wodą. Dom nie nadaje się do ponownego zamieszkania, a poszkodowani proszą o pomoc. Trwa internetowa zbiórka pieniędzy.

reklama

Pożar domu przy ul. Zawiszy Czarnego miał miejsce we wtorek, 11 lipca, około godziny 19, a gasiło go sześć zastępów straży pożarnej – trzy JRG PSP i trzy OSP (jedna z Lęborka i dwie z Nowej Wsi Lęborskiej).
O pożarze czytaj też:
https://www.lebork24.info/2023/07/11/pali-sie-dom-przy-ul-zawiszy-czarnego-zdjecia/


Ogień objął poddasze, które doszczętnie się spaliło. Po przyjeździe straży pożarnej na miejsce płomienie ognia były już dość mocno rozwinięte, co wymagało podania znacznej ilości wody. W związku z tym, zalaniu uległy też pomieszczenia znajdujące się pod poddaszem, a poszkodowani stracili nie tylko miejsce do życia, ale i prawie cały dobytek. W obecnej chwili trwa zabezpieczanie tego, co zostało. Większość to jednak zgliszcza, a uratowane rzeczy nie nadają się do użytkowania. W domu nie da się już mieszkać.

Dach nad głową, a wraz z nim poczucie bezpieczeństwa i stabilizację stracili mieszkańcy domu – Magdalena i Michał F. oraz dwójka ich małych dzieci. Magdalena od wielu lat pracuje z ogromnym sercem, zaangażowaniem i doświadczeniem jako terapeutka zajęciowa i środowiskowa w Centrum Zdrowia Psychicznego. Pomaga i ratuje osoby w kryzysach psychicznych, poszkodowane przez los, czasami opuszczone i odrzucone przez najbliższych. A teraz – jak na ironię – sama potrzebuje wsparcia i pomocy innych ludzi.

Poszkodowani proszą o wsparcie finansowe, które przeznaczone zostanie na zaspokojenie wszelkich podstawowych potrzeb. Teraz będą musieli zacząć wszystko budować od przysłowiowego zera.

Internetowa zbiórka pieniędzy prowadzona jest na portalu zrzutka.pl. Na ten moment udało się zebrać ponad 15 tys. zł z planowanych 150 tys. zł. Pogorzelców można wspomóc klikając w poniższy link:
https://zrzutka.pl/7xst99?utm_medium=mail&utm_source=postmark&utm_campaign=chipin_creation

reklama

Zdjęcia / Wideo: m.in. Piotr Sikora / Czytelnicy portalu lebork24.info

reklama