18/05/2024
Biznes

Taryfy grozy dla firm nadchodzą – coraz mniej czasu na zmianę sprzedawcy energii elektrycznej

Taryfy grozy dla firm nadchodzą – coraz mniej czasu na zmianę sprzedawcy energii elektrycznej

W ostatnich latach wielu przedsiębiorców zauważyło wzrost cen energii elektrycznej dostarczanej przez firmy energetyczne. To zjawisko staje się wyzwaniem dla budżetów małych i średnich przedsiębiorstw, które muszą radzić sobie z rosnącymi rachunkami za prąd.

reklama

Tylko do 31 grudnia 2023 roku przewidziane są preferencyjne stawki na energię elektryczną dla firm –tzw. „Tarcza Energetyczna”. Potem ustawa nie przewiduje ochrony cenowej i mają obowiązywać standardowe stawki za energię.

Przykładowo, duże państwowe przedsiębiorstwo ENERGA Obrót S.A. (grupa Orlen) na swojej oficjalnej stronie internetowej (link tutaj) podaje w cenniku następujące stawki:

  • taryfa C11 – 2,29 zł/kWh
  • taryfa C12a  – 2,89 zł/kWh w godzinach szczytowych i 2,06 zł/kWh w pozaszczytowych godzinach

Tak drastyczne wzrosty mogą się przyczynić do znacznego spadku rentowności wielu lokalnych biznesów. Dlatego nie czekaj bezczynnie – na zmianę sprzedawcy energii elektrycznej masz czas tylko do końca czerwca. Potem będzie już za późno i wiele firm czekają „taryfy grozy”…

Skontaktuj się z nami, a doświadczeni doradcy energetyczni pomogą w optymalnym wyborze sprzedawcy energii elektrycznej dla Twojej firmy. Zadzwoń pod numer 690 404 264 lub wypełnij prosty formularz  https://www.energetyczni.net/zmiana-sprzedawcy-energii/ – w ciągu 24h nasi doradcy skontaktują się z Tobą z propozycją nowej korzystniejszej stawki za energię elektryczną!

Zmiana sprzedawcy energii to najłatwiejszy sposób na ograniczenie rachunków, bez żadnych dodatkowych kosztownych inwestycji.

Artykuł partnera.

reklama
POLECAMY
 
close-link