16/06/2024
Aktualności Biznes

Rozmowa z dyrektorem regionalnym BMG Construction

Rozmowa z dyrektorem regionalnym BMG Construction

O dywersyfikacji w biznesie oraz aktualnej sytuacji na rynku OZE rozmawialiśmy z dyrektorem regionalny BMG Construction – Piotrem Przybysz

reklama

Od początku działalności firma zajmuje się również konstrukcjami stalowymi. Czy mogą Państwo opowiedzieć szerzej o swoich produktach, technologiach produkcji i zapleczu produkcyjnym firmy?

BMG Construction to firma z wieloletnim doświadczeniem w realizacji projektów w zakresie wykonawstwa konstrukcji stalowych. Działamy na terenie całego kraju i Europy, wykonując projekty dla firm z różnych branż, takich jak przemysł, budownictwo, logistyka czy energetyka. Nasze projekty cechują się wysoką jakością wykonania, estetyką oraz trwałością, co przekłada się na długotrwałe korzyści dla naszych klientów. Nasz zespół składa się z doświadczonych projektantów, inżynierów oraz pracowników produkcyjnych, którzy wykonują swoją pracę z pasją i zaangażowaniem. Współpracujemy z najlepszymi dostawcami materiałów oraz producentami sprzętu, co pozwala nam na oferowanie kompleksowych usług, zgodnych z najnowszymi trendami w budownictwie. Zawsze stawiamy na indywidualne podejście do naszych klientów, analizując ich potrzeby oraz dostosowując rozwiązania do konkretnych wymagań.

W jaki sposób BMG radzi sobie w dobie kryzysu – inflacja, wojna etc?

Cenimy indywidualne podejście do potrzeb klienta. Tak też wygląda globalna strategia BMG. Ciągła transformacja i rozwój naszej firmy jest wiodącym hasłem zgodnie z mottem Prezesa BMG. Idea naszej firmy różni się kompletnie od tego, co do tej pory znaliśmy i prezentowaliśmy – relacjonuję Pan Piotr Przybysz – regionalny dyrektor sprzedaży w BMG. Mamy za sobą międzynarodowy import i export stali na rynkach światowych. Działalność OZE również nie podlega dyskusji – prawie tysiąc zamontowanych urządzeń typu pompy ciepła czy instalacje fotowoltaiczne w 2021/2022 natomiast w 2023 rozpoczęliśmy produkcję zbiorników CO CWU oraz stojaków pod pompy ciepła.  Obecnie wchodzimy na rynek pracy z wykwalifikowanymi spawaczami i monterami. W kwietniu 2023 zatrudniliśmy około 300 pracowników w różnych częściach kraju i za granicą. Przełamujemy bariery stagnacji rynku poprzez ciągłą dywersyfikację. Najważniejszym założeniem dla całego zespołu to jakość wykonywanych usług i produktów wprowadzanych na rynek. Nieustannie inwestujemy w park maszynowy, rozwijamy eksport i promujemy polską technologię w kraju i na świecie

Wspomniał Pan, że BMG raczkuje na rynku pracy – w jakim kształcie?

Zapraszamy do współpracy firmy borykające się z brakiem wykwalifikowanych pracowników – głównie skupiamy się w obszarze spawalnictwa i konstrukcji stalowych. Spawacze posiadają uprawnienia spawalnicze TUV, spawają w metodach 135, 138, 136, 141. Spawacze są oburęczni/posiadają umiejętności spawania dwoma metodami. Pracownicy komunikują się w języku angielskim i posiadają doświadczenie w takich sektorach jak: konstrukcje stalowe, offshore, konstrukcje rurowe spawane pod badania UT, RT, MT. Organizujemy grupy od 2 do nawet 50 wykwalifikowanych pracowników gotowych do pracy.

Coraz więcej ludzi mówi o OZE, coraz więcej gospodarstw domowych korzysta z różnego typu dotacji. Czy możemy jednak powiedzieć, że świadomie jako społeczeństwo wykorzystujemy zieloną energię?

Budowa świadomości społeczeństwa względem zielonej energii jest długofalowym procesem. W mojej ocenie społeczeństwo w Polsce dojrzało do wykorzystania OZE, w wielu obszarach i wcześniej niż samorządy czy organy władzy centralnej, odpowiedzialne za politykę energetyczną kraju. Polacy chętnie podróżują, często pracują za granicą i tym samym mają okazję konfrontować swoją wiedzę ze standardami innych krajów i społeczeństw. Następnie wracamy do Polski i chcemy żyć tak, jak nasi znajomi z Europy. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że już przed wieloma laty w krajach takich jak Szwecja i Niemcy pompy ciepła stanowiły podstawowe źródło ciepła zarówno w budownictwie mieszkaniowym i  przemyśle, to przestajemy wątpić, że u nas, w naszej strefie klimatycznej pompa ciepła poradzi sobie równie dobrze. I tak się dzieje. Jednak ponad wszystko zauważyliśmy, że tzw. „zielona energia” działa i nie jest ideą oderwaną od rzeczywistości, a ma wymierny wpływ na jakość naszego życia i obniżenie kosztów związanych z eksploatacją naszych domów, firm i fabryk.

Polacy w ostatnim czasie masowo instalowali pompy ciepła. Obecnie popyt wyhamował. Rząd liczy, że to się zmieni dzięki kolejnej edycji programu „Mój Prąd”. Czy są inne powody, które mogą zniechęcić do inwestycji?

Tak. Obecnie jedną z najważniejszych barier dla inwestycji w pompę ciepła jest brak przewidywalności cen energii elektrycznej w najbliższych latach, oraz ich relacji do cen paliw, szczególnie gazu. Dostępnym obecnie rozwiązaniem, które pozwala nieco uniezależnić się od cen energii jest inwestycja w instalację fotowoltaiczną.  Wśród barier rozwoju rynku pomp ciepła, zwraca się również uwagę na ogólne wyhamowanie na rynku budowlanym (szczególnie pierwotnym) i instalacyjno-grzewczym. Wśród barier wymienia się również cenę samego urządzenia i koszty instalacji jednakże dzięki dotacją takim jak ”Czyste powietrze” czy ”Mój prąd” polaków stać na wymianę źródła ciepła na wersję ekologiczną. Również wysoka inflacja, rosnące oprocentowanie kredytów i niepewną sytuację ekonomiczną i geopolityczną zniechęcają do inwestycji w budownictwie.

Jeśli poszukujecie Państwo partnera, który zrealizuje projekt solidnie i z zaangażowaniem – BMG Construction będzie odpowiednim wyborem – dodaje Pan Piotr Przybysz – regionalny dyrektor sprzedaży w BMG.

Kontakt:
Regionalny Dyrektor sprzedaży – Piotr Przybysz
Tel: 669 489 689
e-mail: p.przybysz@bmgsteel.pl

Biuro BMG Energy znajduje się:
ul. Zwycięstwa 34
84-300 Lębork

reklama

Dowiedz się więcej:
Wejdź na: www.bmgenergy.pl
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100085264923477
https://www.facebook.com/ProvsolarBMG

Zachęcamy również do rozmowy o najpopularniejszych programach dofinansowań okiem specjalisty z branży OZE z mgr inż. Kariną Maniak, z firmy BMG Energy:
https://www.lebork24.info/2023/04/30/najpopularniejsze-programy-dofinansowan-okiem-specjalisty-z-branzy-oze/

reklama