15/07/2024
Aktualności

Uderzył pięścią lęborczanina i ukradł mu emeryturę

Uderzył pięścią lęborczanina i ukradł mu emeryturę

Kara 12 lat pozbawienia wolności grozi 57-latkowi, podejrzanemu o rozbój i kradzież pieniędzy na szkodę 68-letniego lęborczanina. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty i dziś, 1 czerwca, stanął przed sądem, który zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

reklama

W ubiegły wtorek lęborscy kryminalni zatrzymali 57-latka bez stałego miejsca zamieszkania, podejrzewanego o rozbój na starszym mężczyźnie. Do zdarzenia doszło w drugiej połowie maja tego roku w jednym z parków w Lęborku. Zanim to nastąpiło pokrzywdzony zgadzał się, by bezdomny 57-latek, który przedstawiał mu się fałszywym imieniem, od czasu do czasu u niego nocował. W dniu wypłaty emerytury obydwaj mężczyźni  poszli na pocztę po odbiór pieniędzy. Potem 57-latek zaproponował by usiedli na ławce w parku. Tam znienacka zaatakował pokrzywdzonego, uderzając go pięścią w klatkę piersiową i gdy mężczyzna upadł na ziemię wyjął z jego kieszeni wszystkie pieniądze, z którymi uciekł.

Pracujący nad tą sprawą kryminalni ustalili tożsamość i miejsce pobytu podejrzewanego o to przestępstwo. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Zgromadzone materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie mu zarzutów rozboju. Niewykluczone, że 57-latek odpowie też za kradzież jeszcze innej sumy pieniędzy, jakiej najprawdopodobniej dokonał w kwietniu podczas pobytu w domu 68-latka.

Dziś, 1 czerwca, sąd przychylił się do wniosku prokuratora  o zastosowanie tymczasowego aresztowania zatrzymanego na trzy miesiące.

reklama

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Lęborku

reklama