Aktualności Sport

Gimnastyczki zachwyciły publiczność [Zdjęcia]

Gimnastyczki zachwyciły publiczność [Zdjęcia]

W ubiegłą sobotę, 27 maja, w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Piotra Skargi w Lęborku obył się I Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej. W zawadach wzięło udział ponad 40 młodych zawodniczek z Austrii, Czech, Ukrainy oraz Polski.

reklama

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 14 i przyciągnęło wielu miłośników gimnastyki artystycznej. Turniej miał międzynarodową obsadę, a każda z uczestniczek zaprezentowała zapierające dech w piersiach akrobacje. Publiczność mogła zobaczyć układy taneczno-gimnastyczno-akrobatyczne m.in. z piłką, wstążką, obręczą i parą maczug. Odbyły się konkurencje indywidualne, w których zawodniczki zaprezentowały się tylko z jednym przyborem oraz konkurencje zespołowe, w których gimnastyczki wykonywały układ wspólnie.

Dziewczęta wystąpiły na specjalnej planszy, a ich programy, w tym technika i wykonanie były oceniane przez komisję sędziowską. Podczas turnieju zaprezentowały się m.in. znane już lęborskiej publiczności gimnastyczki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Priz” z Zaporoża na Ukrainie. Wszystkie startujące uczestniczki prezentując swoje niebywałe umiejętności udowodniły, że ciężka praca na treningach przekłada się na rezultaty podczas zawodów.

Nagrody, którymi oprócz pamiątkowych dyplomów były też medale oraz duże, pluszowe maskotki wręczał burmistrz Lęborka, Witold Namyślak. Organizatorem zawodów było Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku.

reklama

Źródło / Zdjęcia: Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku

reklama
POLECAMY
 
close-link