15/07/2024
Aktualności

Funkcjonariusze przyjechali w ostatniej chwili

Funkcjonariusze przyjechali w ostatniej chwili

Dzielnicowi uzyskali informację, że życie młodego mężczyzny może być zagrożone. Zaniepokojona matka twierdziła, że jej dorosły syn chce popełnić samobójstwo. Natychmiastowa reakcja policjantów zapobiegła możliwej tragedii.

reklama

Wczoraj (24 maja) w południe w Lęborku do dzielnicowych, który pełnili służbę obchodową podbiegła roztrzęsiona kobieta, prosząc o pomoc w odszukania jej dorosłego syna. Mówiła, że wyszedł z mieszkania z zamiarem odebrania sobie życia. Mł. asp. Krystian Hebel i mł. asp. Jarosław Sadkowski uważnie wysłuchali kobiety, uzyskali rysopis mężczyzny i natychmiast rozpoczęli poszukiwania, informując o zdarzeniu dyżurnego policji. Już po kilku minutach na dworcu kolejowym przy wejściu na peron zauważyli wskazanego mężczyznę. Jego zachowanie wskazywało na to, że może być w głębokim kryzysie emocjonalnym. Mundurowi nie dopuścili do tego, by zrobił sobie krzywdę i wezwali karetkę pogotowia. Młody człowiek trafił pod opiekę specjalistów.

Policja przypomina, że sytuacje kryzysowe są przemijające. Można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że twój znajomy jest przygnębiony, zapytaj jak możesz mu pomóc, uczul jego bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Traktuj poważnie wszystkie swoje obserwacje i nie zostawiaj osoby w kryzysie samej. Jeśli dzieje się coś bardzo niepokojącego i domyślasz się, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112. Przekaż służbom lokalizację, w której znajduje się potrzebujący pomocy. Pamiętaj, że w takich sytuacjach czas ma decydujące znaczenie.

Policja informuje również, że jeśli przeżywasz trudności lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, to możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

800 70 2222 całodobowy, Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
800 12 12 12 całodobowy, Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
116 111 całodobowy, Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
116 123 całodobowy, Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
112 numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia

Inne numery telefonów pomocowych znajdziesz na stronach:

WHO raport_okl.indd (zapobiegajmysamobojstwom.pl)

Samobójstwo, próba samobójcza – bezpłatne numery pomocowe – Życie warte jest rozmowy (zwjr.pl)

PokonacKryzys.pl – pomoc w kryzysie, depresji, myślach samobójczych

reklama

Źródło / Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Lęborku

reklama