24/04/2024
Aktualności Sport

Pogoń wygrała z Borowiakiem [Zdjęcia]

Trwa świetna passa piłkarzy Pogoni Lębork, którzy wygrali na własnym stadionie z Borowiakiem Czersk 2:1 (0:0) w meczu 28. kolejki IV ligi. Bramki dla Pogoni strzelili Damian Wojda i Mateusz Klecha. Było to szóste zwycięstwo lęborczan w dziewiątym meczu rundy wiosennej sezonu 2022/.2023.

Do dzisiejszego (sobota, 29 kwietnia) spotkania z Borowiakiem Czersk, Pogoń Lębork przystąpiła po rozegranym w środę zaległym meczu 23. kolejki IV ligi z Aniołami Garczegorze, zakończonym remisem 2:2. O tym meczu czytaj też:

Mimo zmęczenia i tylko trzech dni odpoczynku, nikt w Lęborku nie wyobrażał sobie innego wyniku, jak tylko pewnego zwycięstwa nad niżej notowanym rywalem, co się ostatecznie udało.

Lęborczanie są w tej rundzie na fali. W dziewięciu rozegranych do tej pory meczach na wiosnę wygrali sześć, dwa zremisowali i doznali jednej porażki. Oprócz zwycięstwa nad Borowiakiem Czersk 2:1, u siebie wygrywali też 1:0 z Arką II Gdynia, 3:0 z Chojniczanką II Chojnice i 2:0 z Bytovią Bytów. Zremisowali też z liderem tabeli KTS-K Luzino i doznali porażki 0:1 na boisku Czarnych Pruszcz Gdański. Natomiast na wyjeździe wygrali z Jantarem Ustka 2:0 oraz Spartą Sycewice 3:1 i zremisowali z Aniołami Garczegorze 2:2.

Tymczasem dla przedostatniego w tabeli Borowiaka Czersk dzisiejsza porażka z Pogonią była już siódmą w dziewiątym meczu rundy wiosennej. Wcześniej przegrywali wysoko na wyjeździe z Arką II Gdynia 0:5, Chojniczanką II Chojnice  1:7 i Bytovią Bytów 0:5. Natomiast u siebie z Czarnymi Pruszcz Gdański 1:2, Aniołami Garczegorze 0:2 i Spartą Sycewice 0:3. Udało im się tylko wygrać z tegorocznym spadkowiczem Jantarem Ustka 3:1 oraz zremisować bezbramkowo z Gryfem Słupsk. Łącznie w całym sezonie przegrali już 18 razy. Zimą klub opuściło wielu zawodników, których zastąpili młodzieżowcy m.in. z Beniaminka 03 Starogard Gdański. Odszedł też dotychczasowy trener Artur Papierowski, którego zastąpił 36-letni Błażej Mierzejewski, który wcześniej prowadził Wierzycę Pelplin i KP Starogard Gdański.

W Czersku, w pierwszym meczu tych drużyn w obecnym sezonie, rozegranym 18 września, Pogoń również wygrała 2:1.

Lęborczanie mecz z Borowiakiem rozpoczęli w takim samym składzie jak w środę z Aniołami. Od początku pierwszej połowy podopieczni Grzegorza Bednarczyka narzucili swój styl gry, oddali kilka groźnych strzałów na bramkę, jednak za każdym razem brakowało odrobiny szczęścia. Zawodnicy z Czerska umiejętnie się bronili i do przerwy było 0:0.

W drugiej połowie ataki Pogoni nie ustawały. W 60. minucie trener Bedbarczyk dokonał potrójnej zmiany. Zeszli Wiśniewski, Stenka i Leszkiewicz, a w ich miejsce pojawili się Klecha, Rogacki i Kowalkowski. Zmiany przyniosły pozytywny efekt, bo już 3 minuty później Michał Kowalkowski dośrodkował z prawej strony wprost do Damiana Wojdy a ten skierował piłkę do siatki.

Tym samym powtórzyła się historia z meczu sprzed tygodnia z Jantarem Ustka (2:0), gdzie pierwszy gol dla lęborczan, strzelony przez Damiana Formelę, również padł w 63. minucie.

Młody zespół Borowiaka wsparty dwoma obcokrajowcami – Manamelem Rakhidim z RPA i Okawą Takutą z Japonii wziął się za odrabianie strat, ale jego dwie groźne akcje nie przyniosły rezultatu.

W 75. minucie Pogoń podwyższyła wynik na 2:0. Znów asystował Michał Kowalkowski, który przeprowadził bliźniaczą akcję jak przy golu na 1:0. Jego dośrodkowanie z prawej stronty boiska dotarło do Mateusza Klechy, który technicznym uderzeniem z piętki nie dał szans bramkarzowi gości.

Borowiak był jednak w stanie strzelić gola kontaktowego. Dokonał tego w 79. minucie  Mateusz Markowski.

Końcówka meczu mimo kilku emocjonujących sytuacji nie przyniosła jednak zmiany rezultatu i Pogoń zdobyła komplet punktów.

28. kolejka IV ligi, 29 kwietnia 2023 r., godz. 17

Pogoń Lębork – Borowiak Czersk 2:1 (0:0)
Damian Wojda (’63)         Mateusz Markowski (’79)
Mateusz Klecha (‘75)

Pogoń: Smolak – Kowalczyk, Romanek, Patelczyk, Wiśniewski (’60 Klecha), Siłkowski, Ronowski (90+2 Okrój), Kwaśnik, Stenka (’60 Rogowski), Leszkiewicz (’60 Kowalkowski), Wojda (’77 Pawlik)

Borowiak: Mokwa – Markowski, Szumacher (’79 Wantowski), Narloch, Rakhidi, Sowiński, Żakowski, Duda, Folkmann, Takuta, Tobolewski (’62 Zieliński)

Po tym meczu, Pogoń z 39 punktami i bilansem 12-3-13 (gole 34-46) wciąż zajmuje 12. miejsce w tabeli, a Borowsiak pozostał w strefie spadkowej na 19., przedostatnim miejscu
(20 pkt. z bilansem 5-5-18 i golami 26-65)

W następnym meczu, w ramach 29. kolejki IV ligi, Pogoń na stadionie przy ul. Kusocińskiego podejmie Gryfa Słupsk. Derbowe spotkanie odbędzie się w środę, 3 maja o godzinie 17.

Źródło/Zdjęcia: Facebook / Pogoń Lębork