06/05/2024
Aktualności

Pogoń zremisowała z Aniołami [Zdjęcia]

Piłkarze Pogoni Lębork zremisowali na wyjeździe z Aniołami Garczegorze 2:2 w zaległym meczu 23. kolejki IV ligi. Bramki dla Pogoni strzelili Dawid Patelczyk i Damian Wojda.

Pierwotnie mecz 23. kolejki w Bożympolu Wielkim, gdzie obecnie przeciwników podejmują Anioły, miał się odbyć z 26 marca, ale został w ostatniej chwili odwołany z powodu zalanego boiska.

Pogoń Lębork przystąpiła do meczu zmotywowana serią pięciu zwycięstw odniesionych od początku rundy wiosennej sezonu 2022/2023. Lęborczanie w minioną sobotę wygrali na wyjeździe z Jantarem Ustka 2:0, a wcześniej także Spartę Sycewice 3:1. Z kolei u siebie wygrywali 1:0 z Arką II Gdynia, 3:0 z Chojniczanką II Chojnice i 2:0 z Bytovią Bytów. U siebie natomiast bezbramkowo remisowali z liderem tabeli KTS-K Luzino i doznali porażki 0:1 na boisku Czarnych Pruszcz Gdański.

Tymczasem Anioły podchodziły do meczu po wysokich porażkach u siebie 0:6 z MKS Władysławowo i 2:4 Gryfem Wejherowo. Przegrali też na wyjeździe z Wierzycą Pelplin 0:4.
Wygrali po 2:0 mecze na boiskach GKS Kowale i Borowiaka Czersk, a także remisowali zaś 2:2 w Bytowie z Bytovią. U siebie wygrali też z outsiderem, spadkowiczem – Jantarem Ustka 4:1.

Mimo gorszych wyników w tej rundzie, Anioły mogły czuć się faworytem tego „starcia sąsiadów”, bo przed tym meczem zajmowali w tabeli 7. miejsce z dorobkiem 46 punktów, a Pogoń mimo dobrej passy na wiosnę – 12. (35 pkt.).

Ponadto w pierwszym meczu tych drużyn, rozegranym 24 sierpnia 2022 r., Pogoń przegrała na własnym boisku z Aniołami 1:3. Teraz miało być jednak zupełnie inaczej.

Mecz tradycyjnie był pełen emocji i zaciętej walki, jednak to Pogoń miała optyczną przewagę na boisku.

Pierwsza połowa ułożyła się idealnie dla przyjezdnych, którzy już w 9. minucie po silnym strzale Dawida Patelczyka wyszli na prowadzenie. Radość trwała do 27. minuty, gdy po kontrze Anioły wyrównały, a gola strzelił Hubert Syldatk.

Od 40. minuty podopieczni Tadeusza Wanata grali w dziesięciu po tym jak czerwoną kartkę ujrzał kapitan Aniołów Marcin Drzazgowski, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Damiana Wojdę.

W drugiej połowie lęborczanom udało się wykorzystać osłabienie Aniołów, a dokonał tego w 66, minucie Damian Wojda po rajdzie Leszkiewicza. Było 1:2 dla Pogoni.

Anioły się jednak nie poddawały i w 76. minucie, mimo gry w dziesięciu, po raz drugi w tym meczu doprowadziły do remisu. Gola po zamieszaniu po rzucie wolnym strzelił Błażej Tomasiewicz.
Wynik już się nie zmienił i mecz zakończył się podziałem punktów.

Zaległy mecz 23. kolejki IV ligi, 26 kwietnia 2023, godz. 18

Anioły Garczegorze – Pogoń Lębork 2:2 (1:1)
Dawid Patelczyk (’9)      Hubert Syldatk (‘27)
Damian Wojda (‘66)         Błażej Tomasiewicz (’76)

Pogoń: Smolak – Kowalczyk, Wiśniewski (’82 Klecha), Leszkiewicz (’68 Kowalkowski), Wojda (’87 Syrnyk), Stenka (’82 Okrój), Kwaśnik (’68 Formela), Ronowski, Romanek, Patelczyk, Siłkowski

Po tym meczu, Pogoń z 36 punktami i bilansem 11-3-13 pozostała na 12. miejscu w tabeli, a Anioły na miejscu 7. (47 pkt. z bilansem 14-5-8).

W następnym meczu, w ramach 28. kolejki IV ligi, Pogoń na własnym stadionie podejmie Borowiaka Czersk. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 29 kwietnia o godzinie 17.

Źródło/Zdjęcia: Facebook / Pogoń Lębork