reklama
reklama
Aktualności Kultura

Repertuar Kina „Fregata” – do 23 marca 2023

Repertuar Kina „Fregata” – do 23 marca 2023

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” – REPERTUAR MARZEC 2023. Kino zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze w trakcie miesiąca. Najbardziej aktualne informacje dotyczące repertuaru dostępne są na stronie www.lck-fregata.pl

reklama

Sobota, 11.03.2023
16:15 – Wróżka Zębuszka
18:00 – Zadra – PREMIERA
20:00 – Pokolenie Ikea

Niedziela, 12.03.2023
16:15 – Wróżka Zębuszka
18:00 – Zadra
20:00 – Pokolenie Ikea

Poniedziałek, 13.03.2023
Kino nieczynne

Wtorek, 14.03.2023
16:15 – Wróżka Zębuszka
18:00 – Zadra
20:00 – Pokolenie Ikea

Środa, 15.03.2023
16:15 – Wróżka Zębuszka
18:00 – Zadra
20:00 – Pokolenie Ikea

Czwartek, 16.03.2023
16:15 – Wróżka Zębuszka
18:00 – Zadra
20:00 – Pokolenie Ikea

Piątek, 17.03.2023
16:00 – Szczęście Mikołajka
17:30 – Ant-Man i Osa: Kwantomania (3D dubbing)
20:00 – Filip

Sobota, 18.03.2023
15:45 – Szczęście Mikołajka
17:30 – Ant-Man i Osa: Kwantomania (3D dubbing)
20:00 – Filip

Niedziela, 19.03.2023
13:45 – Szczęście Mikołajka
15:15 – Opiekun
17:00 – Ant-Man i Osa: Kwantomania (2D dubbing)
19:30 – Filip

Poniedziałek, 20.03.2023
Kino nieczynne

Wtorek, 21.03.2023
17:30 – Szczęście Mikołajka
19:30 – Ant-Man i Osa: Kwantomania (2D dubbing)

Środa, 22.03.2023
17:30 – Szczęście Mikołajka
19:30 – Ant-Man i Osa: Kwantomania (2D dubbing)

Czwartek, 23.03.2023
16:00 – Szczęście Mikołajka
17:45 – Opiekun
19:30 – Ant-Man i Osa: Kwantomania (3D dubbing)

OPISY

Asteriks i Obeliks: Imprerium smoka
Familijny, komedia, przygodowy/Francja/111 min/b.o.

Jest rok 50 p.n.e. Cesarzowa Chin, w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez zdradzieckiego księcia, zostaje uwięziona. Córka porwanej władczyni – księżniczka Sass-Yi, wraz ze swoim wiernym ochroniarzem i fenickim kupcem wyrusza do odległej Galii, aby szukać pomocy dla swojego kraju. Tak oto poznaje Asteriksa i Obeliksa – dwóch dzielnych bohaterów, którzy nie cofną się przed niczym, aby zaprowadzić ład i porządek wszędzie tam, gdzie zapanował chaos i bezprawie… Oraz wszędzie tam, gdzie można przy okazji smacznie podjeść. Galowie z wielką chęcią przystają na prośbę księżniczki i wspólnie z jej przyjaciółmi oraz odpowiednim zapasem magicznego napoju wyruszają w długą i pełną przygód podróż na Daleki Wschód. Jednak oko na to wszystko ma także słynny wróg Asteriksa i Obeliksa – Juliusz Cezar, który jest żądny nowych zdobyczy i zbiera potężną armię, aby podbić orientalną krainę po drugiej stronie globu.

Pokolenie Ikea
Romans, komedia/Polska/100 min/od 15 lat

Piotr Czarny to czarujący trzydziestokilkuletni prawnik. Ciągle goni za adrenaliną, kobietami i imprezami. Za cel postawił sobie zapełnienie spisu kochanek imionami na każdą literę alfabetu. Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy koleżanka z pracy, Olga – jedyna kobieta, z którą jest zupełnie szczery i z którą nie sypia – składa mu ultimatum. Podążając za cynicznym i hedonistycznym bohaterem, wnikamy w świat przygodnego seksu, szybkich randek i jednonocnych romansów serwowanych nam przez aplikację internetowe. Film w bezpruderyjny sposób portretuje ludzi, których łatwy dostęp do dóbr nauczył, że wszystko można tanio i bezrefleksyjnie zastąpić – komputer, meble, mieszkanie, a nawet związek.

Zadra
Muzyczny/Polska/90 min/od 15 lat

„Zadra” to utalentowana dziewczyna z blokowiska, która walczy o uznanie na rapowej scenie. Choć wydaje się być zwykłą nastolatką, przed mikrofonem zyskuje niesamowitą energię i charyzmę, dzięki którym może porwać tłumy. Jednak w środowisku pełnym testosteronu ciężko o miejsce dla takich, jak ona. „Zadra” walczy o marzenia, ale przede wszystkim o lepsze jutro dla swojej rodziny. Mimo to, muzyka nie jest wszystkim, bo na życie głównej bohaterki kluczowy wpływ będzie miała miłość.

Wróżka Zębuszka
Animacja/ Luksemburg, Niemcy/80min/b.o.

Sympatyczna Violetta szkoli się, żeby zostać Wróżką Zębuszką i móc wręczać dzieciom prezenty w zamian za ich mleczne zęby. Niestety mimo szczerszych chęci wciąż oblewa egzaminy, bo jedyne upominki, które potrafi wyczarować to… fioletowe kwiaty. A przed nią najważniejszy, doroczny sprawdzian. Kiedy i ten kończy się porażką, Violetta podkrada innej wróżce magiczny klejnot teleportacji i z jego pomocą przenika do naszego świata. Wszystko po to, by udowodnić niedowiarkom, że może być świetną Zębuszką. Pech chce jednak, że w trakcie lądowania w ludzkiej rzeczywistości skradziony klejnot ulega uszkodzeniu i Violleta traci możliwość powrotu do domu. Na szczęście poznaje Maxie – nową dziewczynkę w mieście, której życie wciąż uprzykrzają dwaj przyrodni bracia. Wkrótce połączone przyjaźnią i mocą zaklęć, dziewczynka i wróżka, zrobią wszystko, by odnaleźć tajny portal do świata magii i ocalić miejską przyrodę, której grozi zniszczenie.

Ant-Man i Osa: Kwantomania
Akcja, Sci- Fi/ USA/ 125min/ Od lat: 13

Superbohaterowie Scott Lang (Paul Rudd) i Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) powracają jako Ant-Man i Osa w nowym, pełnym przygód filmie. Wraz z rodzicami Hope, Hankiem Pymem (Michael Douglas) i Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer), oraz córką Scotta, Cassie Lang (Kathryn Newton) będą eksplorować Wymiar Kwantowy, gdzie spotkają zadziwiające, nieznane istoty. To, co tam przeżyją, zmieni ich wyobrażenia o tym, co jest możliwe.

Szczęście Mikołajka
Animacja/ Familijny/ Francja/ Czas trwania: 86 min./ B.O

Wszystko zaczęło się wiele lat temu w Paryżu, gdy w pewnej sympatycznej rodzinie przyszedł na świat mały chłopiec o imieniu Mikołajek. Niewiele wiadomo o jego najmłodszych latach, ale o czasach szkolnych usłyszał cały świat! Razem z paczką zwariowanych kumpli Mikołajek do perfekcji opanował niełatwą sztukę doprowadzania do szaleństwa nie tylko nauczycieli, ale także kochanych rodziców, sąsiadów, a nawet sklepikarzy. Każda ich przygoda wywołuje istne tsunami w szkole lub w domu, a kłótnia urasta do rozmiarów bitwy pod Waterloo. Nie sposób ich jednak nie kochać, bo wszystko czego dotkną zamieniają w radość i śmiech. Dzieje się to oczywiście za sprawą samego Mikołajka, który ma dryg do przygody i niekończącą się ciekawość. To właśnie ona pewnego dnia każe mu zakraść się do pracowni swoich twórców Rene Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempe, którzy opowiedzą mu o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym jak pewnego dnia go wymyślili.

Filip
Dramat, Wojenny/ Polska/ Czas trwania: 124 min./ Od lat: 15

Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa swoje żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta ze wszystkich uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart. Niebawem alianckie bombowce zmiotą z powierzchni ziemi tą tętniącą życiem wieżę Babel.

Opiekun
Dramat/ Polska/  Czas trwania: 94 min./ Od lat: 12

„Opiekun” to fabularna historia współczesnych bohaterów, Dominiki i Roberta, którzy wpadają w kryzys małżeński. Historia ta wydarzyła się naprawdę. Narastające problemy i ciągły brak pieniędzy powodują, że Dominika zaczyna interesować się innym mężczyzną, a Robert nie potrafi sobie poradzić z narastającym napięciem. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach rodziny zachowa się jak… św. Józef?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link