reklama
reklama
Aktualności Kultura

Co czytają lęborczanie? Zobacz 10 najchętniej wypożyczanych książek z biblioteki.

Co czytają lęborczanie? Zobacz 10 najchętniej wypożyczanych książek z biblioteki.

Na pierwszym miejscu książka o bohaterce znanej z filmowej serii, dalej też pozycje, które w centralnym punkcie stawiają losy kobiet lub są do nich adresowane. Analiza najczęściej wypożyczanych w lęborskiej bibliotece tytułów jednoznacznie wskazuje, że po książki chętniej sięgają panie niż panowie.

reklama

Lęborczanie mają w czym wybierać. Biblioteka Miejska w swoich zbiorach posiada ponad 90 tys. książek, zarówno literatury pięknej, w tym lektur szkolnych, dużo popularnych nowości oraz literaturę naukową i popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy m.in. prawa i administracji, nauk ścisłych i humanistycznych. – Nasze zbiory uzupełniamy z zgodnie z zapotrzebowaniem czytelników i ofertą wydawniczą – zapewnia Zofia Biskupska-Lisiecka, dyrektor placówki. – Każdy, kto chce czytać, powinien więc znaleźć coś dla siebie. Tym bardziej, że nowości u nas nie brakuje.

Z analizy wypożyczeni wynika, że korzystający z biblioteki lęborczanie chętnie sięgają po biografie i pamiętniki. Popularna jest także literatura kryminalna, sensacyjna, thriller, thriller psychologiczny i powieść detektywistyczna. – Niektórym książkom drugie życie dają kino i platformy streamingowe – tłumaczy dyrektor Biskupska. – Lęborczanie chętnie sięgają po te pozycje, które już oglądali na ekranie. Popularnością cieszy się także klasyka, ale wbrew pozorom wcale nie lektury.

Dziesięć najczęściej wypożyczanych książek w lęborskiej bibliotece:„Skazanie” Remigiusz Mróz
– to kolejna odsłona o ambitnej prawniczce Joannie Chyłce, znanej z serialu TVN. Cykl o Joannie Chyłce to najchętniej czytania polska seria.

„Saga Wołyńska” Joanna Jax – trzytomowa saga, która opowiada o ludzkiej godności, człowieczeństwie i determinacji, by zaznać odrobinę szczęścia. A przede wszystkim o skomplikowanych ludzkich losach i uczuciach. Pisarka Joanna Jax została laureatką wielu nagród literackich.

„Siedem sióstr” Lucinda Riley – Sześć sióstr, które zostały adoptowane przez tajemniczego Pa Salta, dorastają w bajecznej posiadłości Atlantis. Każda z nich, wiedzie własne życie. Niespodziewana śmierć ich adopcyjnego ojca, sprowadza je do domu, a niezwykłe wskazówki, które im zostawił pozwalają na odkrycie własnych korzeni.

„Listy do Gestapo” Maria Paszyńska – to poruszająca do głębi spowiedź kobiety, która stanęła przed dramatycznymi wyborami. Opowieść o życiu brutalnie zmienionym przez wojnę. O ranach, które nigdy się nie goją, winach, które domagają się odkupienia, i przebaczeniu, które być może nie nadejdzie.

„Słowik” Kristin Hannah – to opowieść o sile, odwadze i determinacji kobiet w czasie drugiej wojny światowej.

„Czuła przewodniczka” de Barbaro Natalia – to opowieść o kobiecej drodze do poznania samej siebie, pełnej intuicji i mądrości. Psycholożka Natalia de Barbaro od lat wraz z kobietami szuka odpowiedzi na pytania: „Kim tak naprawdę jestem? Czego chcę? Na co sobie pozwalam?”

„Bogaty ojciec, biedny ojciec” Robert Kiyosaki – książka, która wstrząsnęła światem finansów! Czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i średnia klasa?

„Klub piąta rano” Robin Sharma – książka przedstawia autorskie sposoby zmniejszenia stresu, poprawy koncentracji, uwolnienia kreatywności i przywrócenia równowagi między pracą a życiem osobistym.

„Światło, którego nie widać” Anthony Doerr – książka opowiada o dwunastoletniej Marie-Laure. Dziewczynka jest niewidoma i mieszka w Paryżu. Kiedy wybucha wojna dziewczyna wraz z ojcem muszą uciekać do miasteczka Saint-Molo w Bretanii, a w podróży towarzyszy im pewien drogocenny klejnot…

„Genialna przyjaciółka” Elena Ferante – opowieść o sześćdziesięcioletniej Elenie Greco, która dowiaduje się, jej przyjaciółka Lila z czasów dzieciństwa, zniknęła bez śladu.

A Wy jakie gatunki i książki lubicie czytać. Podzielcie się z nami w komentarzach swoimi typami

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link