30/11/2023
Aktualności

Poślizgnąłeś się i złamałeś rękę czy nogę? Masz prawo ubiegać się o odszkodowanie!

Poślizgnąłeś się i złamałeś rękę czy nogę? Masz prawo ubiegać się o odszkodowanie!

Sezon zimowy w pełni, a więc wzrasta liczba od­no­to­wa­nych szkód oso­bo­wych. Zalegający śnieg i śliskie chodniki to najczęstsze przyczyny wypadków zimą. Czy wiesz, że w przypadku poślizgnięcia się i złamania ręki czy nogi, masz prawo ubiegać się o odszkodowanie? Zgod­nie z art. 415 k.c. ten, kto ze swo­jej winy wy­rzą­dził dru­gie­mu szko­dę obo­wią­za­ny jest do jej na­pra­wie­nia.

reklama

Kto odpowiada za to, aby chodniki były odśnieżone ?

W zależności od tego gdzie doszło do zdarzenia za stan nawierzchni będzie odpowiadać inny podmiot. Konieczność utrzymania chodników i dróg jest prawnie uregulowana w ustawie o porządku i czystości w gminach z 13 września 1996 r. 

Odszkodowanie

Poślizgnięcie się na chodniku nie należy do przyjemnych zdarzeń. Złamanie ręki, nogi lub stłuczenie kości będzie odczuwalne jeszcze przez wiele tygodni. Nie bagatelizuj swoich obrażeń, jeśli nie jesteś w stanie ich ocenić – zadzwoń po karetkę. Nie jesteś w stanie oszacować jakie będę koszty Twojego leczenia. Z pozoru błahy wypadek może mieć długoterminowane konsekwencje dla Twojego zdrowia. Dlatego warto zadbać o należne odszkodowanie. Dla jednego z naszych klientów uzyskaliśmy prawie 70. 000 tys. odszkodowania!

Zrób zdjęcie!

Choć w chwili wypadku, instynktownie sprawdzamy swój stan zdrowia, i ewentualne uszkodzenia warto zadbać też o fotografie z miejsca zdarzenia. Będą one materiałem dowodowym w procesie uzyskania odszkodowania.  Zeznania ewentualnych świadków również będą bardzo pomocne. 

Nasza Kancelaria pomoże Ci przebrnąć przez całe postępowanie. Poprowadzimy Twoją sprawę kompleksowo, a Ty możesz skupić się na powrocie do zdrowia.

Zadzwoń do nas pod numer 575 900 750 pomożemy uzyskać Ci odszkodowanie 

Możesz przyjść też do naszego biura Aleja Wolności 30, Lębork – nad biurem PZU. 
Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. 

reklama

Artykuł partnera.

reklama