18/05/2024
Aktualności Sport

Nie chcą czekać, wolą dołożyć się do zbiórki

Nie chcą czekać, wolą dołożyć się do zbiórki

Charytatywny turniej piłki nożnej na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebuni odbędzie się na miejscowym Orliku. Organizatorzy liczą, że podczas turnieju, w którym udział weźmie dziesięć drużyn, uda im się zebrać część niezbędnych pieniędzy. Dla osób, które nie grają w piłkę przygotowano  inne konkurencje sportowe.

Organizatorem charytatywnego turnieju piłki nożnej  jest Ludowy Klub Sportowy Łebunia. Zawody zaplanowano na niedzielę, 19 marca, w godzinach od 12 do 17 na Orliku w Łebuni. W turnieju będzie mogło wziąć udział dziesięć drużyn piłkarskich (składy od sześciu do dziesięciu osób). W programie wydarzenia zaplanowano też bieg na 100 m dla dzieci do lat sześciu lat oraz dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Pobiegną również kobiety i mężczyźni w biegu na 5 km, a także przemaszerują z kijkami nordic walking na takim samym dystansie.

reklama

Aby wziąć udział w rozgrywkach piłkarskich należy uiścić opłatę w wysokości 500 zł od drużyny. Wpisowe dla osób biorących udział w marszu i biegu wynosi 10 zł. Natomiast dzieci uczestniczą bezpłatnie. Organizatorzy zachęcają do jak najszybszych zapisów zawodników do udziału w turnieju, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia drużyn przyjmuje Marian Wnuk-lipiński (tel. 660 775 023), a zapisów na biegi można dokonywać pod numerem telefonu 785 257 333 lub przed startem, o godzinie 12.30 w wyznaczonym namiocie.

Każda osoba biorąca udział w zawodach dostanie pamiątkowy medal. Przewidziano również drobne nagrody dla zwycięzców. Na najmłodszych będą czekały nadmuchiwana zjeżdżalnia i animacje. Wszyscy zgłodniali będą mogli posilić się darmową strażacką grochówka. Nie zabraknie też kawy, herbaty i ciast.

Będzie to kolejna inicjatywa, której celem jest zebranie funduszy na zakup nowego wozu ratowniczo-gaśniczego dla liczącej ponad 70 druhów i druhen OSP Łebunia. Koszt takiego pojazdu wraz z wyposażeniem wynosi około milion złotych. Część środków zostanie zabezpieczona przez samorząd gminny oraz instytucje państwowe. Jednostka nie chce czekać bezczynnie i podjęła decyzję o zebraniu części pieniędzy własnymi siłami. Do tej pory uzbierano ponad 26 tys. zł. Darczyńcy mogą dokonywać wpłat za pośrednictwem portalu zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/74263e

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie gminy Cewice oraz ma facebookowym profilu LKS Łebunia.

reklama
reklama
POLECAMY
 
close-link