reklama
reklama
Aktualności Sport

Lęborczanie Tomasz Suska i Oskar Herczyk w walkach MMA

Lęborczanie Tomasz Suska i Oskar Herczyk w walkach MMA

Przed wypełnioną po brzegi halą sportową w Tczewie  zaprezentowali się podczas III Gali Revolta „Waitw Fight Night” dwaj lęborscy figterzy. Ich zmagania można było oglądać na kanałach Polsat Sport Fight oraz Super Polsat.

Galę, która odbyła się 3 marca, organizowała federacja Revolta. Walki odbyły się w formule MMA, K1, Cage boks. W karcie głównej, transmitowanej na antenie Polsatu Lębork reprezentował 23-letni Tomasz Suska w formule MMA -80 kg, dla którego był to debiut w tej formule i od razu na imprezie tej rangi. Swoją pierwszą walkę stoczył z Damianem Strohschein. Walka toczyła się przez pełne trzy rund. Suska, pomimo iż decyzją sędziów przegrał, to pokazał się z dobrej strony. Wynik walki decydował się do ostatniej rundy. Tomasz Suska na co dzień trenuje w Activ Gym Lębork, gdzie szkolą się zawodnicy Fighter Lębork.

reklama

Na wielkie brawa także zasłużył 25-letni Oskar Herczyk, który pokonał w swojej kolejnej walce zawodowej MMA -77kg mocnego doświadczonego rywala Rafała Błachutę. Herczyk urodzony i stawiający pierwsze kroki w sportach walk w Lęborku, obecnie reprezentuje i trenuje w gdańskim klubie Baltic Figtters, jest to bardzo cenne zwycięstwo i zapewne już niedługo zobaczymy następne zmagania tego zawodnika na najważniejszych galach w kraju.

zdjęcia źródło: Federacja Revolta

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POLECAMY
 
close-link