30/11/2023
Aktualności

31. FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Lębork!

31. FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Lębork!

Licytacje, występy zespołów, koncerty, atrakcje dla wszystkich! Tak można podsumować minioną niedzielę w Lęborku na tegorocznym 31.Finale WOŚP!

reklama

Blisko 286 tys. zł w Lęborku!

Największa sumę podczas tegorocznego finału WOŚP zebrał sztab „Salonu Fryzjerskiego „Pola”, która grała w restauracji Różana –141 777, 77 tys. zł.

Lęborski Sztab zebrał 120 067,62 tys. zł.! Jest to kwota deklarowana, więc jeśli się potwierdzi w rozliczeniu końcowym z Fundacji WOŚP w Warszawie, będzie nowym rekordem lęborskiego sztabu! Koordynatorem działań 31. Finału WOŚP, podobnie jak w latach ubiegłych byli: Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec w Lęborku wraz z Centrum Sportu i Rekreacji.

Ekipa DOBROBUSA, która grała na Placu Pokoju w Lęborku uzbierała 23, 268, 84 tys. zł.

W lęborskim sztabie zebrana kwota nie jest ostateczna, gdyż aktualnie prowadzone są licytacje internetowe na Allegro. Specjalnie zaprojektowana i wykonana przez Zakład Jubilerski „Tytan” z Lęborka na tę okazję statuetka „Orkiestrowy trzmiel”, jak i skok ze spadochronu w tandemie można będzie licytować do 12 lutego 2023r.

Cel 31. Finału WOŚP.

– Po raz pierwszy Finał będzie dotyczył wszystkich, i młodych, i starszych– zapowiedział Jerzy Owsiak. I ogłosił, że w 2023 r. Fundacja będzie zbierała pieniądze na walkę z sepsą, chorobą, która jest zabójcą wielu pacjentów. Szansą na uratowanie im życia, jest szybkie rozpoznanie i najnowocześniejszy sprzęt na świecie, który chce kupić Fundacja. 

Hasło 31. Finału to:

„Żyj zdrowo w zdrowym świecie”.

reklama
reklama